Koncert dla Ukrainy pt. "Dziwny jest ten świat". W MDK na scenie pojawi się Marina Pisarenko

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbędzie się koncert charytatywny dla Ukrainy. Motywem przewodnim będzie piosenka "Dziwny jest ten świat". Na scenie pojawią się: Three of Us, Marina Pisarenko oraz Górnicza Orkiestra Dęta.

Three of Us
Three of us koncert piekary ślaskie

W czwartek, 7 kwietnia o godzinie 18 odbędzie charytatywny koncert dla Ukrainy. Na scenie Miejskiego Domu Kultury, przy ulicy Bytomskiej 74 pojawi się trzech wykonawców. Koncert poprowadzi Grażyna Michella. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w Biurze Obsługi Klienta MDK.

- Przepiękna, o cudownym głosie Marina Pisarenko z Ukrainy wystąpi podczas koncertu charytatywnego pn. "Dziwny jest ten świat" - informuje MDK w Piekarach Śląskich.

Kto wystąpi na scenie MDK?

Pierwszym z wykonawców będzie zespół Three of Us, znany między innymi z utworu „Szklany sufit”.

Tuż po zespole na scenie pojawi się Marina Pisarenko-Frizuyk. Kobieta uciekła przed wojną razem z synem z miasta Winnicy. Postanowiła wesprzeć swoich rodaków występem artystycznym. Ostatnia w repertuarze będzie Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian”.

Podczas koncertu wolontariusze Caritas Archidiecezji Katowickiej przeprowadzą zbiórkę środków dla osób, które ucierpiały w wyniku działań wojennych na Ukrainie.

Przed rozpoczęciem występów w sali kina Zacisze wyświetlony zostanie film stworzony przez MDK, na którym ukazane będą obrazy przedstawiające aktualną sytuację na dworcu w Katowicach oraz pracę wolontariuszy w magazynie darów przy ulicy Bytomskiej 43 w Piekarach Śląskich.

koncert dla Ukrainy w Piekarachg

Subskrybuj piekary.info

google news icon