Kolizja w Radzionkowie. Piekarzanin doprowadził do stłuczki, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Radzionkowie. Pijany kierowca z Piekar Śląskich doprowadził do stłuczki, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później ten sam mężczyzna próbuje odjechać ze stacji paliw. Piekarzanin został zatrzymany przez policję, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Google Maps
Kolizja na DW 911

W sobotę, 30 lipca na drodze DW911 przed skrzyżowaniem z ulicą Świętego Wojciecha doszło do zderzenia się renault scenic z białym samochodem marki Opel. Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia.

Zgłoszenie o ucieczce ze stacji paliw

Kilkanaście minut później policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który próbuje odjechać ze stacji paliw w Świerklańcu. Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że 39-letni piekarzanin pod wpływem alkoholu próbuje odjechać ze stacji.

- Na widok policjantów kierujący podjął próbę ucieczki w kierunku ulicy Oświęcimskiej. Pojazd został zatrzymany. Od kierującego mundurowi wyczuli alkohol - wyjaśnia mł. asp. Jacek Mężyk, p.o. oficera prasowego KPP w Tarnowskich Górach.

Policjanci, którzy zatrzymali kierowcę dostrzegli, iż auto którym się poruszał posiadało uszkodzoną oponę, zbity reflektor i przerysowane drzwi. Policjanci zatrzymali 39-latka z Piekar Śląskich i przebadali kierującego na zawartość alkoholu. Badanie wykazało 2 promile w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy mężczyzna przyznał się także do spowodowania kolizji z Renault Scenic. Piekarzanin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Oprócz utraty prawa jazdy grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon