Kolizja na skrzyżowaniu ul. Maczka z ul. Armii Krajowej

Dzisiaj 27.05.2021 r. w godzinach porannych doszło do zderzenia się dwóch samochodów na jednym ze skrzyżowań. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, co spowodowało zderzenie. Pomimo tego, iż kolizja wyglądała na bardzo poważną nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano, około godziny 7.00. Piekarscy policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas pełnienia służby zauważyli dwa stojące auta na skrzyżowaniu ulicy Maczka z ulicą Armii Krajowej. Mundurowi natychmiast powiadomili jednostkę policji o zaistniałym zdarzeniu i podjętych czynnościach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-letni kierowca samochodu marki BMW jadą ulicą Armii Krajowej w kierunku ulicy Papieża Jana Pawła II nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu nissanem, który poruszał się ulicą Maczka w kierunku ulicy Papieża Jana Pawła II. Zdjęcia ukazujące ogrom zniszczenia samochodów mógłby świadczyć o tym, iż uczestnicy zdarzenia doznali poważnych obrażeń. Nic bardziej mylnego.

Mundurowi zbadali alkomatem kierujących – obydwoje byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia do momentu usunięcia pojazdów z drogi. 23-letni mieszkaniec Piekar Śląskich za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon