Kolejny biurowiec powstanie w strefie gospodarczej. Inwestor to firma Inter Color

Inwestycje w piekarskiej strefie gospodarczej nabierają tempa. Kolejny inwestor jest zainteresowany budową biurowca z halą na tym terenie. To firma Inter Color, która zajmuje się lakierowaniem natryskowym samochodów i części z tworzyw sztucznych.

Inter Color będzie w Piekarach Śląskich

Wygląda na to, że inwestycje w naszej strefie gospodarczej idą pełną parą. Jak informuje Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich, do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę kolejnego biurowca wraz z halą warsztatowo-magazynową. Mają się tu także znaleźć budynki biurowo-socjalne i gospodarcze. Inwestor to Inter Color mieszczący się do tej pory przy ulicy Bytomskiej. Miałby zajmować teren pomiędzy nowo wybudowana ulicą Inwestycyjną, a drogą wojewódzką nr 911, czyli ten zaraz obok powstającego centrum logistycznego Hillwood. Projekt obiektu przygotowała piekarska Pracownia Projektowa Brunon Białas, Marta Chłoń, Paweł Białas.

Firma funkcjonuje na rynku już 20 lat

Firma zajmuje się lakierowaniem natryskowym samochodów i części z tworzyw sztucznych. Funkcjonuje na rynku już 20 lat. Obecnie zatrudnia ponad 50 pracowników.

- Do inwestycji przymierzają się kolejni inwestorzy. Są chętni na ostatnią dużą działkę na strefie. Jeśli dojdzie do jej sprzedaży będzie można powiedzieć, że strefa gospodarcza została w pełni zagospodarowana. Jak widać inwestycje są prowadzone w błyskawicznym tempie, bo firmom zależy na czasie - twierdzi Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon