Kolejny atak złodziei katalizatorów. Tym razem ucierpiały samochody na ul. Kasztanowej i Inwalidów Wojennych

Po raz kolejny w mieście wycięte zostały katalizatory. Złodzieje dokonali aktu kradzieży i przy ulicy Kasztanowej i Inwalidów Wojennych. Wartość skradzionych katalizatorów wyceniono na kilka tysięcy złotych. Policjanci apelują o rozważny wybór miejsca parkingowego pojazdu.

KMP Piekary
Katalizatory

Do kradzieży doszło od minionego weekendu. Pierwsze zdarzenie zostało zgłoszone w niedzielę, 16 października, drugie krótko po nim.

- Dwa katalizatory zostały wycięte przy ul. Kasztanowej i Inwalidów Wojennych. Oba zostały skradzione w nocy - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowej piekarskiej policji.

Kilka tysięcy strat

Wartość skradzionych katalizatorów to kilka tysięcy złotych. Policjanci apelują, by nie zostawiać samochodu w miejscach mało uczęszczanych i oddalonych od skupisk ludzkich. - Sprawcy działają też pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko wyposażeni w lewarek i urządzenie do cięcia metalu odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego - dodaje rzecznik prasowy.

Służby zapewniają, iż pomimo zawiadomienia, po którym okazało się, że podejrzanym jest właściciel samochodu, nie zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. W takiej sytuacji policjanci wyjaśnią sprawę i oddalą się z miejsca.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wyszyńskiego

Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar

Kradzież katalizatorów piekary

Złodzieje katalizatorów powrócili na piekarskie ulicy

Adrian Sieja

Zaginął Adrian Sieja - policja prosi o pomoc w odnalezieniu

Amfetmina KMP Piekary

Piekarzanin wpadł za posiadanie sporej ilości amfetaminy

Młodzi wandale zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf

Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani

Potrącenie pieszej partyzantów

Potrącenie 17-latki przy ulicy Partyzantów

Samochód

Złodzieje katalizatorów w mieście