Kolejny akt wandalizmu w brzezińskim Parku. "Tylko konsekwencje karne i finansowe mogą nas uratować"

Po raz kolejny w ostatnim czasie doszło do aktu wandalizmu. Tym razem dewastatorzy zaatakowali Park w Brzezinach. Zniszczeniu uległy wiata, stół, hamak. Szkody wycenione zostały na tysiące złotych.

Zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Turzański poinformował, że w Piekarach Śląskich ponownie odnotowano akt wandalizmu. Tym razem szkody wyrządzone zostały w Parku w Brzezinach.

- Tym razem ofiarą chuliganów padł Park w Brzezinach. Zniszczone celowo wiata, stół, hamak… Kolejne tysiące złotych strat i takie poczucie beznadziejności, braku sensu i niezrozumienia - podkreśla Turzański.

Zero tolerancji dla aktów wandalizmu

Zastępca podkreśla, że nie jest w stanie zrozumieć krytyki, która spadła na niego po ostatnim wpisie dotyczącym dewastacji przystanku i altany w Brzezinach. Jego zdaniem krytyka wobec chuliganów w takim przypadku jest jak najbardziej uzasadniona. - Zaczynam sądzić, że ta “poprawność polityczna”, usprawiedliwianie wszystkich zachowań, akceptowanie wandalizmu jako czegoś normalnego, znieczulica społeczna i obawa przed nazywaniem rzeczy po imieniu prowadzi do takiego zdziczenia.

Turzański uzasadnia, że Park w Brzezinach długo czekał na przeprowadzenie w nim rewitalizacji, wobec czego zarząd miast chciałby, by to miejsce jak najdłużej służyło mieszkańcom.

Przypomnijmy, że do wyżej wspomnianej dewastacji doszło 5 lipca. Wówczas w Brzezinach Śląskich zdewastowana została altana. Świadkiem wandalizmu był radny - Bartosz Szołtysik, który złapał młodych chuliganów i wezwał policję. Ci sami dewastatorzy wcześniej zniszczyli plac zabaw przy MP nr 13. Po odebraniu młodzieży przez rodziców, złożyli oni skargę na radnego.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Turzański-niewinny-wyrok-prawmocny

Sąd wydał wyrok w sprawie Krzysztofa Turzańskiego

Krzysztof-Turzański-COVID

Wiceprezydent youtuberem. Zabrał głos na temat szczepień

61de9a93ebe07 o large

Kierowcy niszczą nawierzchnię przed Kopcem Wyzwolenia

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

1obraz

UWAGA! Poszukiwany obraz z kapliczki Maria Hilf

1 sonia

Piekarzanka z debiutem w RMF FM

Krisss

Krzysztof Turzański na kwarantannie. Miał...