Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków. Mundurowi przechwycili 50 działek amfetaminy

Piekarscy funkcjonariusze po raz drugi w przeciągu tygodnia zatrzymali kolejne dwie osoby za posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich w mieszkaniu przechowywał marihuanę, a drugi amfetaminę. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KMP Piekary
Kolejni zatrzymani z narkotykami Piekary

W miniony wtorek policjanci z piekarskiej komendy zatrzymali 40-letniego mężczyznę na ulicy Bytomskiej. Był on poszukiwany na podstawie Nakazu Doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Piekarzanin nie płacił alimentów, wyznaczonych przez sąd.

- Podczas wykonywanych czynności stróże prawa wyczuli specyficzny zapach marihuany, a na kuchennym blacie zauważyli akcesoria służące do zażywania środków odurzających - wyjaśnia sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach Śląskich.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie, podczas niego znaleźli woreczek foliowy z suszem. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że to marihuana.

Wpadł z powodu awantury domowej

Do drugiego zatrzymania doszło podczas interwencji w jednym z mieszkań, przy ul. Ludygi. 42-letni mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności schował się na balkonie. Policjanci wylegitymowali piekarzanina. Jednak podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna jest nerwowy i pobudzony. To skłoniło ich do przeprowadzenia przeszukania.

- Stróże prawa przypuszczając, że może posiadać środki odurzające dokonali przeszukania, ujawniając foliowy woreczek z zawartością białego proszku. Badanie testerem substancji, z której można było przygotować ponad 50 porcji dilerskich wykazało, że jest to amfetamina - dodaje Czepkowski.

Za posiadanie środków odurzających mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. O ich losie zadecyduje prokuratura i sąd

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Amfetamina w Piekarach

Policjanci zabezpieczyli tysiąc działek amfetaminy

Amfetamina 100 działek piekarzanina

100 działek amfetaminy w rękach piekarzanina

Złodziej iglaków Piekarach

Złodziej iglaków grasuje po Piekarach Śląskich

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Potrącenie pieszej partyzantów

Potrącenie 17-latki przy ulicy Partyzantów

Wypadek piekary kopiec wyzwolenia

Wypadek przy ulicy Jana Pawła II