Kolejni nietrzeźwy kierowcy zatrzymani

Podczas ostatnich kilku dni piekarscy funkcjonariusze, którzy nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem na drodze, zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Pomimo świadomości konsekwencji, jakie grożą za jadę pod wpływem alkoholu, ludzie i tak wsiadają do samochodów w stanie upojenia. Ludzka bezmyślność nie zna granic.

Alkomat

Od lat media trąbią o akcjach, które mają za zadanie zobrazować i uświadomić ludziom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Postrzeganie rzeczywistości przez osoby nietrzeźwe jest całkiem inne, reakcja na bodźce jest opóźniona lub nieprawidłowa. Kierowca jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Osoby, które jadą na „podwójnym gazie” w najlepszym przypadku mogą uszkodzić auto, w najgorszym stracić życie lub zabrać je innym ludziom.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę 22.05.21r. Podczas porannych działań „Trzeźwość” policjanci z wydziału ruchu drogowego, na ul. Sandomierskiej zatrzymali kierowcę samochodu marki mercedes. Przeprowadzone badanie alkomatem ujawniło, iż w wydychanym powietrzu mężczyzna ma niecały promil alkoholu. 58-leni mieszkaniec Siemianowic Śląskich stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia, patrol funkcjonariuszy udał się do mieszkania właściciela opla, którego kierujący samochodem w innym mieście na ul. Katowickiej doprowadził do zdarzenia drogowego, a następnie uciekł. Policjanci mieli uzasadnione podejrzenia iż to właśnie właściciel był odpowiedzialny za całe zajście. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych, okazało się, że 51-latek posiada trzy aktualnie obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

23 maja w ręce policjantów z drogówki wpadł 36-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Na ul. Oświęcimskiej nietrzeźwy mężczyzna kierował rowerem. 36-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie piekarzanin został karany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W poniedziałek, 24 maja policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego udali się na ul. Konarskiego, gdzie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy przez świadka zdarzenia. Z relacji wynikało, iż 33-latek miał poruszać pod wpływem alkoholu na motorowerze. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia - mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.

We wtorkową noc, 25 maja, doszło do kolejnego zatrzymania. Policjanci z piekarskiej drogówki podczas pełnienia służby na ul. Oświęcimskiej zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która podczas jazdy nadużywała świateł drogowych. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierująca samochodem marki citroen miała w wydychanym powietrzy niecały promil alkoholu. Auto zostało przetransportowane na policyjny parking, a 39-letniej mieszkance Piekar Śląskich zatrzymano prawo jazdy.

Wszystkie nietrzeźwe osoby kierujące pojazdami mechanicznymi odpowiedzą za swoje przewinienia przed sądem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon