Kolejne spotkanie Piekarskiego Forum Kobiet. Tym razem głos zabrała policjantka

Podczas ostatniego spotkania z cyklu "Piekarskie Forum Kobiet" odbyło się spotkanie z profilaktyk Aleksandrą Zydyk. Policjantka omówiła kilka najczęstszych sposobów oszustw oraz zaproponowała sposoby zabezpieczenia mieszkania podczas nieobecności właściciela.

Piekarskie Forum Kobiet to cykl spotkań, podczas których omawiane są bieżące wydarzenia miejskie przez zaproszonych gości. Akcja odbywa się cyklicznie, a udział w niej jest dobrowolny i bezpłatny. Pierwsze tegoroczne spotkanie odbyło się w piątek, 29 stycznia.

Jak ustrzec się przed oszustami?

Taki był motyw ostatniego spotkania, na którym pojawiła się mł. asp. Aleksandra Zydyk. Profilaktyk na forum pojawiła się już po raz kolejny - podczas ostatniej mówiła o szkodliwości narkotyków. Tym razem policjantka szczegółowo omówiła metody oszustów. Wśród nich pojawiły się popularne w ostatnim czasie sposoby: „Na policjanta”, „Blik” czy podczas pokazów sprzętu.

- Omawiałam wszelkie możliwe metody oszustw. Nie tylko w internecie, ale także telefoniczne - "na wnuczka", "na policjanta". Poruszyłam także temat pokazów sprzętów, podczas których cena często jest wielokrotnie zawyżona, a osoby biorące w nich udział są manipulowani - wyjaśnia Zydyk.

Policjantka poruszyła także kwestie zabezpieczenia mieszkania przed oszustami oraz wyjaśniła na co zwrócić uwagę podczas kupna samochodu. Zydyk przybliżyła także historię małego Olka- syna policjantów z tarnogórskiej komendy. Uczestniczki spotkania chcąc wesprzeć chłopca, przeprowadziły zbiórkę i przekazały na jego rehabilitację ponad 300 zł.

Czym jest Piekarskie Forum Kobiet?

To nieformalne zrzeszenie, które zostało założone w 2007 roku przez Sławę Umińską-Duraj. Spotkania odbywają się regularnie - raz w miesiącu. Głównym ich celem było zrzeszenie aktywnych kobiet, które chcą poszerzać swoją wiedzę nt. bezpieczeństwa, zdrowia, urody i diety. Podczas 15 lat działalności na forum pojawili się psychologowie, policjanci, pedagodzy, dietetyce oraz wiele innych specjalistów.

Subskrybuj piekary.info

google news icon