Kolejne sportowe wyzwanie dla mieszkańców. Szykuje się Piekarski Bieg Trzeźwości

W naszym mieście odbędzie się szósta edycja wydarzenia, które łączy ducha rywalizacji z profilaktyką. Chętni mogą się już rejestrować. Zapisy potrwają do końca miesiąca.

UM Piekary Śląskie
V Bieg Trzezwosci piekary slaskie

Piekarski Bieg Trzeźwości 2024

Już 1 czerwca wszyscy zainteresowani mają szansę wykazać się podczas plenerowych zawodów. Na wydarzenie zaprasza Urząd Miasta Piekary Śląskie, Piekarska Piątka oraz MOSiR Piekary. Sportowcy mogą wybrać, czy wolną przebiec wskazany dystans, czy może pokonać go techniką nordic walking. Uczestnicy będą musieli przebyć trasę o długości 3,5 km. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 przy stadionie MOSiR (ul. Olimpijska 3). Każdy zawodnik zostanie uhonorowany pamiątkowym medalem. Natomiast dla trzech najlepszych uczestników i uczestniczek, zarówno rywalizacji biegowej jak i marszu nordic walking, przygotowano puchary.

Jak się zarejestrować? Zapisy na Piekarski Bieg Trzeźwości odbywają się elektronicznie. Potrwają do 30 maja. Uczestnicy nie musza uiszczać opłaty startowej.

Warto wiedzieć, że Piekarskiemu Biegowi Trzeźwości patronuje ks. Bronisław Gawron. Zmarły w 2019 roku kapłan bardzo przyczynił się na rzecz walki z alkoholizmem w regionie.

- Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z pionierów Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich oraz Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. Jego zaangażowanie w działalność trzeźwościową trwało aż do jego śmierci, pełniąc funkcję opiekuna duchowego dla licznych klubów abstynenckich - przypominają urzędnicy miejscy.

- Przez wiele lat poświęcał się wspieraniu rodzin dotkniętych trudnościami materialnymi, nawiązując współpracę z różnymi instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi oraz innymi podmiotami, które działały na rzecz rodzin. Regularnie, każdego poniedziałku, prowadził spotkania poradnictwa dotyczącego walki z alkoholizmem oraz wsparcia dla rodzin w parafii Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich - wspominają.
Piekary slaskie tydzien biblioteki

Może Cię zainteresować:

Od familoków po smoki. Rozpoczynamy Tydzień Bibliotek 2024 w Piekarach Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

06/05/2024

Dni Piekar Śląskich 2023

Może Cię zainteresować:

Miasto zaprasza na wielką zabawę pod Kopcem Wyzwolenia - Dni Piekar Śląskich 2024

Autor: Urszula Gołkowska

17/04/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon