Kolejne piekarskie przedszkole przechodzi odnowę

Miasto Piekary Śląskie prężnie odnawiają placówki oświatowe. Prace zostały przeprowadzone w kilku miejskich przedszkolach za sprawą środków z Budżetu Obywatelskiego.

1 IMG 2166

Modernizacje z myślą o najmłodszych

Lifting przeszło już Przedszkole nr 10. Łazienki, które do tej pory były przestarzałe dziś błyszczą nowością i feerią barw. Koszt takich zmian wyniósł 159 000 złotych. To nie wszystko, bo budynek zyskał też solidne ogrodzenie. Trwają również prace, które mają za zadanie dostosować budynek do wymagań przeciwpożarowych. Miejskie Przedszkole nr 7 również zostało odnowione. Odświeżono sale lekcyjne, łazienki i korytarze. Wymienione zostały wykładziny na bardziej atrakcyjne i spełniające wymogi przeciwpożarowe.

Z kolei w Miejskim Przedszkolu nr 8 przy ulicy Czempiela 5 również zachodzą zmiany. To kolejna placówka objęta pracami remontowymi. Dotychczas w obiekcie udało się dostosować do potrzeb najmłodszych kompleks toalet. Kolejne prace remontowe mają dotyczyć naprawy dachu (koszt 20 000 zł) oraz wymiany podłóg (koszt 58 000 zł).

Przedszkola to placówki w których dzieci po raz pierwszy stykają się z wychowaniem szkolnym. Nauka połączona z zabawą powinna być bezpieczna i komfortowa. By zaspokoić te potrzeby władze miasta realizują powyższe prace. Wszystko to dla dla dobra najmłodszych.

Subskrybuj piekary.info

google news icon