Kolejne piekarskie budynki przechodzą metamorfozę

Piekary Śląskie zmieniają się coraz bardziej. Prace remontowe prowadzone są w Dąbrówce, Brzezinach, Szarleju i na Osiedlu Wieczorka. To wszystko po to, by mieszkańcom zapewnić wyższy standard życia.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej bezustannie przeprowadza kolejne prace termomodernizacyjne. Przedsięwzięcia nie dotyczą tylko Osiedla Wieczorka, gdzie poziom inwestycji jest najwyższy. Ku końcowi mają się prace związane z metamorfozą budynku przy ul. Sikorskiego w Dąbrówce Wielkiej – mowa tu o usuwaniu śmiercionośnego azbestu. Natomiast w Brzezinach Śląskich rozpoczęły się prace remontowe przy ul. Hutniczej.

Piekary Śląskie wolne od azbestu

Budynek, znajdujący się przy ul. Sikorskiego 8 w Dąbrówce Wielkiej to ostatni obiekt należący do miasta, na którym znajdował się szkodliwy azbest. Prace objęły likwidację chorobotwórczego azbestu, a także termomodernizację budynku. Zadania objęły kompleksowy remont obiektu: termomodernizację całego budynku, docieplenie stropu, remont dachu i balkonów, izolacja itd. Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł.

Jak zmieni się ul. Hutnicza w Brzezinach Śląskich?

Mieszkańcy Brzezin Śląskich również mogą być zadowoleni, ponieważ doczekali się nowej inwestycji, polegającej na termomodernizacji budynków przy ul. Hutniczej. Prace już się rozpoczęły. Na początku zostaną ocieplone obiekty przy ul. Hutniczej 1 i 3. Zostaną docieplone ściany fundamentowe, a także strop piwnic i poddasza. Okna piwniczne i strychowe zostaną wymienione, a nad drzwiami wejściowymi pojawią się ozdobne daszki.

Zmianom ulegnie również pokrycie dachowe, a także orynnowanie odprowadzające wodę wraz z rynnami spustowymi. Otynkowane zostaną kominy, a dla wygody mieszkańców zostaną zainstalowane domofony cyfrowe. W planach władz miasta przewidziane jest już ocieplenie kolejnego budynku na tej samej ulicy. Kolorystyka wszystkich budynków ma być zachowana w odcieniach szarości. Koszt inwestycji przy ulicy Hutniczej to 600 000 złotych.

fot. krysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon