Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej osoby

We wtorek dwójka przechodniów zauważyła audi, które porusza się po całej szerokości jezdni. To zaniepokoiło dwójkę mieszkańców, którzy postanowili zareagować i wezwać policję. Jak się później okazało ich obawy były uzasadnione, kobieta kierująca autem w organizmie miała ponad promil alkoholu.

1pilesniejedz

We wtorek, koło godziny 19 dyżurny piekarskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania kobiety kierującej samochodem pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na osiedlu Andaluzja, po którym spacerowała dwójka mieszkańców. W pewnym momencie przechodnie stali się świadkami dziwnego zachowania kierowcy – nadjeżdżające audi poruszało się całą szerokością jezdni. To zaniepokoiło spacerowiczów. Nie zastanawiając się zbyt długo postanowili sprawdzić stan kierującego pojazdem. Kiedy tylko drzwi samochodu się otworzyły ujrzeli pijaną, 43-letnią kobietę. Przechodnie od razu wyciągnęli kluczyki ze stacyjki audi i niezwłocznie poinformowali o zdarzeniu piekarską policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zweryfikowali stan trzeźwości kobiety. Przeprowadzone badanie ujawniło, że kierująca pojazdem miała w organizmie ponad promil alkoholu. Kobieta za swoje irracjonalne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz do kara do dwóch lat więzienia.

Szczególne podziękowania należą się dwójce przechodniów, którzy postanowili dokonać obywatelskiego. zatrzymania. To kolejne takiego typu zatrzymanie – 13. listopada dwójka mężczyzn również uchwyciła nietrzeźwego kierowcę. Jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji nie czekajmy – reagujmy. W taki sposób możemy zapobiec wypadkom i uchronić postronne osoby od utraty zdrowia czy życia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon