Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar. Złodzieje tym razem jako cel obrali Wyszyńskiego

Na terenie Piekar Śląskich po raz kolejny odnotowano kradzież katalizatorów, tym razem przy ulicy Wyszyńskiego. Łącznie skradziono trzy katalizatory. Policjanci apelują o wzmożenie czujności.

Mapy Google
Wyszyńskiego

W minionym tygodniu podczas jednej nocy doszło do kradzieży trzech katalizatorów, przy ulicy Wyszyńskiego w Piekarach Śląskich.

- W ostatnim czasie uaktywnili się złodzieje, których celem są katalizatory z samochodów parkujących na ulicach naszego miasta. Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni - podkreśla Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Złodzieje najczęściej wybierają miejsca z niskim natężeniem ruchu oraz słabo oświetlone. Złodzieje najczęściej działają pod presją czasu, dlatego w większości przypadków wyposażeni w lewarek odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego.

Wobec czego policjanci apelują o wzmożenie czujności, a w przypadku, gdy dostrzeżemy kogoś używającego lewarka przy samochodzie w godzinach wieczornych o niezwłoczne zawiadomienie policji pod nr 997 lub 112.

Subskrybuj piekary.info

google news icon