Kolejna zbiórka zakończona sukcesem. Tym razem dary z Piekar zostały przekazane dzieciom z Gambii

23 września br. w Piekarach rozpoczęła się zbiórka zabawek i akcesoriów dla dzieci z Gambii. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie przyjaciół Afryki "Hope for Kids", które dodatkowo finansuje kształcenie się tamtejszej młodzieży. Zbiórki darów w Piekarach podjął się Michał Wielgomas, mieszkaniec Dąbrówki.

- Dziś (6 listopada) pojechał kolejny transport z rzeczami i zabawkami dla dzieci w Gambii. W imieniu dzieci oraz organizatorów chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zapełnienia kontenera do wysyłki. Dla świadomości, że są tacy jak Wy fajnie jest mieszkać w Piekarach - podsumował zbiórkę Michał Wielgomas, piekarzanin.

Zbiórka zabawek oraz akcesoriów dla dzieci rozpoczęła się 23 września. Pierwszy transport do głównej siedziby Stowarzyszenia przyjaciół Afryki "Hope for Kids", mieszczącej się w Czerwionce-Leszczynach odbył się 30 września br.

6 listopada piekarzanin odbył trzy kursy do siedziby stowarzyszenia. Łącznie przetransportował około 60 worków z torbami, kartonami i workami. Główną ich zawartością były: ubranka, buty, zabawki, sprzęt sportowy i szkolny. Michał Wielgomas dodaje, że w ubiegłym roku do akcji przyłączyły się również Siemianowice.

Pomoc w kształceniu dzieci

Stowarzyszenie przyjaciół Afryki "Hope for Kids" jest organizacją, która finansuje naukę gambijskich dzieci, dzięki czemu zwalcza analfabetyzm. Organizacja współpracuje ze Szkołą Busumbalii Young Frmers Nusery school, gdzie raz roku wysyła kontener z darami dla tamtejszej szkoły.

Obecnie stowarzyszenie jest w trakcie zbiórki środków na wysyłkę piątego kontenera z darami do Gambii. Udało się już uzbierać ponad 25 tys. z wyznaczonych 30 tys. zł. Link do zbiórki jest dostępny tu.

- Czekamy na wolny kontener, który udostępni nam port. Na skutek pandemii i wojny w Ukrainie opóźnił się termin wysyłki. Wcześniej robiliśmy to na przełomie listopada, teraz może to być grudzień - wyjaśnia Celina Zasadzińska, członkini stowarzyszenia.

Co roku do Gambii wysyłanych jest około tysiąc opakowań, obecnie stowarzyszeniu udało się zebrać ok. siedmiuset. Kilka szkół zadeklarowało się do oddania mebli szkolnych. Stowarzyszenie nadal jest otwarte na przyjmowanie odzieży, którą można przywieźć bezpośrednio do siedziby, mieszczącej się w Czerwionce-Leszczynach, przy ul. Podleśnej 6.

Subskrybuj piekary.info

google news icon