Kolejna edycja szkoły rodzenia w Piekarskim Centrum Medycznym

Już 6 lipca 2021 roku rusza kolejna edycja szkoły rodzenia. Na bezpłatne zajęcia mogą uczęszczać wszystkie kobiety bez względu na miejsce zamieszkania. Spotkania będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek.

Piekarskie Centrum Medyczne

Czym jest szkoła rodzenia?

Szkoła rodzenia to cykl zajęć dla kobiet ciężarnych i ich partnerów, dzięki którym przyszli rodzice oswajają się z zagadnieniami dotyczącymi przebiegu ciąży, porodu, czy pierwszych chwil maleństwa na świecie. Partnerzy uczą się również podstawowej opieki nad noworodkiem, jego kąpieli czy pielęgnacji. Spotkania odbywają się cyklicznie, w grupach. Przyszła mama powinna się zapisać do szkoły rodzenia najlepiej po 20. tygodniu ciąży. Na tym etapie ustępuje większość ciążowych dolegliwości, a kobieta jest jeszcze na siłach by uczestniczyć w regularnych zajęciach.

Czemu warto zapisać się do szkoły rodzenia?

Każda para, która spodziewa się potomka zadaje sobie wiele pytań. Szczególnie kobiety intensywnie rozmyślają na temat porodu, pierwszych chwil dziecka na świecie, przewijania, karmienia czy kąpania. Wszelkie wątpliwości rozwiewa właśnie szkoła rodzenia. Specjaliści pomagają przetrwać ten trudny okres. Zajęcia zapewniają sporą dawkę wiedzy oraz otuchy, której potrzebują przyszłe mamy. Warto na takie spotkania udać się z partnerem lub osobą, która będzie towarzyszyć nam podczas porodu. Dzięki temu bliscy kobiety w ciąży uzmysłowią sobie przez co ona przechodzi i jak mogą jej pomóc.

Szkoła rodzenia w Piekarach

6 lipca 2021 roku rusza kolejny cykl zajęć w szkole rodzenia. Piekarskie Centrum Medyczne zaprasza wszystkie przyszłe mamy do udziału w spotkaniach, bez względu na miejsce zamieszkania. Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.00-18.00. szczegółowych informacji mona uzyskać:
• w Poradni Wielospecjalistycznej przy ul. Piłsudskiego 5 w Piekarach Śląskich pod numerem tel: (32) 284 55 20 wew. 53
• pod numer położnej prowadzącej program: Elżbieta Małocha – 693 867 521.

fot. Piekarskie Centrum Medyczne sp. z o.o.

Subskrybuj piekary.info

google news icon