Kolejna edycja Biegowego Grand Prix wystartowała. Na starcie ponad 100 uczestników

Po raz kolejny wystartowało biegowe Grand Prix. W Parku w Kamieniu pojawiło się 127 uczestników, pomimo niesprzyjającej aury. Najmniejszym dystansem wyznaczony został na 200 metrów, a największy 3 kilometry. Na starcie pojawiła się także Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Zawodnicy zostali podzieleni na 23 kategorie wiekowe. Oprócz biegu, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w marszu nordic walking. Najwięcej uczniów pojawiło się ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

Na starcie pojawiła się także Sława Umińska-Duraj, która wzięła udział w biegu i zwyciężyła w swojej kategorii. W Parku pojawił się także radny Łukasz Ściebiorowski.

- Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 8 maja w Brzezinach Śląskich. Następnie miłośnicy biegania i nordic walkingu rywalizować będą: 19 czerwca w Dąbrówce Wielkiej, 18 września pod Kopcem Wyzwolenia oraz finałowo 9 października na stadionie MOSiR - tłumaczy Wojciech Maćkowski, oficer prasowy piekarskiego magistratu.

Suma punktów uczestników uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach biegu zostanie zliczona i uwzględniona w klasyfikacji końcowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Biegowe zawody Brzeziny

II Biegowe Grand Prix w Brzezinach Śląskich

Biegowe grand prix piekary

Biegowe Grand Prix - rusza cykl zawodów

Bieganie

Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking

Artur Borecki z Piekar

Artur Borecki medalistą mistrzostw Europy

Hulajnogi Piekary

Od października dostępne będą hulajnogi elektryczne

DSC01535

Włoski trener z wizytą w Juventus Academy Piekary Śląskie

Bieg

Zostań wolontariuszem 2. PKO Piekarskiego Półmaratonu