Kolejna edycja Biegowego Grand Prix wystartowała. Na starcie ponad 100 uczestników

Po raz kolejny wystartowało biegowe Grand Prix. W Parku w Kamieniu pojawiło się 127 uczestników, pomimo niesprzyjającej aury. Najmniejszym dystansem wyznaczony został na 200 metrów, a największy 3 kilometry. Na starcie pojawiła się także Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Zawodnicy zostali podzieleni na 23 kategorie wiekowe. Oprócz biegu, uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w marszu nordic walking. Najwięcej uczniów pojawiło się ze Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Zespołu Szkół Specjalnych.

Na starcie pojawiła się także Sława Umińska-Duraj, która wzięła udział w biegu i zwyciężyła w swojej kategorii. W Parku pojawił się także radny Łukasz Ściebiorowski.

- Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 8 maja w Brzezinach Śląskich. Następnie miłośnicy biegania i nordic walkingu rywalizować będą: 19 czerwca w Dąbrówce Wielkiej, 18 września pod Kopcem Wyzwolenia oraz finałowo 9 października na stadionie MOSiR - tłumaczy Wojciech Maćkowski, oficer prasowy piekarskiego magistratu.

Suma punktów uczestników uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach biegu zostanie zliczona i uwzględniona w klasyfikacji końcowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Biegowe zawody Brzeziny

II Biegowe Grand Prix w Brzezinach Śląskich

Biegowe grand prix piekary

Biegowe Grand Prix - rusza cykl zawodów

Bieganie

Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking

Liga podnoszenia ciązarów piekary

Siłacze zmierzą się podczas zawodów podnoszenia ciężarów

Zygmunt Chojna Mistrzem Świata

Mieszkaniec naszego miasta Mistrzem Świata Spartan!

Turniej eliminacyjny, Ruda Śląska

Wielki finał turnieju młodzików w piłce nożnej

Bieg

Biegowe rywalizacje w naszym mieście