Kolejna edycja akcji "Wywieś Flagę w Oknie". Uczestnicy otrzymają nagrodę za najlepsze zdjęcie

Po raz trzynasty w Piekarach odbędzie się akcja "Wywieś Flagę w Oknie". Wydarzenie organizowane przez radnych i społeczników ma promować polskie symbole narodowe i ich ekspozycję 2 i 3 maja podczas świąt narodowych.

- Akcja Wywieś Flagę w Oknie to kilka wydarzeń, poprzez które chcemy pokazać, że obchodzenie świąt majowych może być radosne i barwne i warto uczyć, zwłaszcza młode osoby szacunku do symboli narodowych. Udekorujmy nasze okna, podwórka, domostwa flagami Polski - tłumaczy Łukasz Ściebiorowski, radny Rady Miasta.

W ramach akcji piekarzanie proszeni są o zrobienie zdjęcia z polską flagą i umieszczenia go na portalu Facebook lub na Instagram oraz oznaczeniu #AkcjaWywiesFlage w terminie do 3 maja. Organizatorzy tłumaczą, że mogą to być np. wspólne rodzinne zdjęcia. Autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni upominkami. Zdjęcia z flagami posłużą do utworzenia okolicznościowego kolażu biało-czerwonych zdjęć.

Darmowe flagi dla mieszkańców

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, organizatorzy będą ponownie rozdawać mieszkańcom biało-czerwone chorągiewki. Spotkać będzie można ich na terenie miasta w sobotę, 30 kwietnia od godzin porannych. Do tej pory w minionych edycjach akcji rozdano ok. kilkadziesiąt tysięcy flag.

- Ułożymy również jak we wcześniejszych latach z uczniami "żywe” biało-czerwone flagi. Tym razem będzie to w czwartek, 28 kwietnia w trzech miejscach. Na terenie boiska MOSiR Andaluzja z uczniami Zespołu Szkół nr 1 o godz. 9.00; na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 o g. 8:30 oraz Miejskiego Przedszkola nr 8 o g. 9.00 - dodaje Ściebiorowski.

Biało-czerwone chorągiewki zostaną przekazane również do piekarskich przedszkoli. Patronat nad wydarzeniem objęły Senator Halina Bieda oraz Senator Dorota Tobiszowska i Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

- Mam nadzieję, że jak zawsze i tym razem podczas świąt majowych jak najwięcej okien w naszych domach będzie przystrojonych flagami. Warto, żebyśmy wszyscy niezależnie od poglądów politycznych mieli wspólny punkt odniesienia i tego co nas łączy jako Polaków. Z pewnością powinna tym właśnie flaga, godło, hymn, wspólna historia - kończy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon