Kolejkomat w piekarskim Urzędzie Miasta

W Urzędzie Miasta Piekary Śląskie zostało zainstalowane urządzenie, które znacznie skróci czas oczekiwania w Wydziale Komunikacji. Dzięki niemu możemy umówić się na konkretną godzinę i sprawniej załatwić urzędowe sprawy.

2kolejkomat

Gdzie dokładnie znajduje się kolejkomat?

Maszyna znalazła swoje miejsce na pierwszym piętrze budynku Urzędu Miasta przy ulicy Bytomskiej 84. By poprawnie z niego skorzystać należy wcześniej się zarejestrować w serwisie bezkolejki.eu. Jego obsługa jest niesamowicie prosta. Wystarczy przejść kilka kroków by umówić się na konkretny dzień i godzinę. Po skończeniu procedury nadawany jest 6-cyfrowy kod . Jest on potrzebny przy osobistej wizycie w Urzędzie Miasta, ponieważ należy go wprowadzić w kolejkomacie. Urządzenie przetwarza to w konkretny numer sprawy, który zostanie wyświetlony na dużym wyświetlaczu umieszczonym na korytarzu budynku.

Załatwianie formalności w dobie pandemii

Przez ostatnie miesiące nie było możliwe osobiste stawiennictwo w Urzędzie Miasta. Wszystkie sprawy były załatwiane w sposób zdalny z uwagi na możliwość zarażenia się koronawiusem. Kolejkomat nie tylko ograniczy powstanie kolejek, które zwiększają ryzyko zakażeń, ale też usprawni prace magistratu. Obecnie jest dostosowany jedynie do potrzeb Wydziału Komunikacji, w którym można zarezerwować wizyty związane z np.:rejestracją pojazdów czy wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami. W późniejszym czasie urządzenie ma usprawnić pracę pozostałych wydziałów Urzędu Miasta.

Rezerwacje związane z wizytą w urzędzie można składać od dzisiaj (4.09). Najbliższym terminem będzie wtedy poniedziałek (7.09).

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon