Kobieta dwa razy jechała nietrzeźwa autem. Trafiła jednak na piekarską drogówkę

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta z powiatu tarnogórskiego, która dwa razy w ciągu 9 dni wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu. Miała pecha, bo policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali ją do kontroli też dwa razy.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci nie mają litości dla kierowców, którzy prowadzą samochód pod wpływem alkoholu. Zwłaszcza że wg nowego taryfikatora, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., grożą za to też wysokie mandaty.

Dwa razy w ciągu 9 dni jechała "na podwójnym gazie"

Przekonała się o tym 32-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego, która w ciągu zaledwie 9 dni została dwukrotnie zatrzymana za jazdę na „podwójnym gazie” przez policjantów w Piekarach Śląskich.

Pierwszy raz kierującą fordem fiestą mundurowi z piekarskiej drogówki zatrzymali 7 stycznia na ul. Pod Lipami. Badanie alkomatem wykazało wtedy u 32-latki blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz sporządzili dokumentację do sądu.

Jednak kobieta nie wykazała się rozsądkiem i po zaledwie 9 dniach po raz kolejny wsiadła za „kółko” na „podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali ją do kontroli tymczasem na DW 911, a badanie alkomatem i tym razem wykazało u kobiety niecałe pół promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialna kierująca odpowie za swoje zachowania przed sądem.

Do 30 tys. zł grzywny

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku do 30 tysięcy złotych wzrosła maksymalna grzywna, jaką może nałożyć sąd za popełnione wykroczenie. Kolejną dolegliwością jest podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Kolejną karą jest zatrzymanie prawa jazdy, co może pociągnąć za sobą też utratę pracy.

Czytaj więcej:

Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022. Kwoty są bardzo duże

Subskrybuj piekary.info

google news icon