KajTy lecisz? Czyli latawce na Kopcu Wyzwolenia

W przyszłą sobotę wszyscy miłośnicy puszczania latawców koniecznie muszą udać się do Piekar Śląskich. To właśnie tutaj organizowana jest największa tego typu impreza w regionie.

KajTy lecisz? 2020

Wydarzenie ma miejsce na dobrze znanym nie tylko mieszkańcom naszego miasta Kopcu Wyzwolenia. Wielu turystów kojarzy Piekary Śląskie własnie z tym obiektem. Niestety poza nielicznymi imprezami, jak niedawne Obchody Setnej Rocznicy II Powstania Śląskiego, niewiele się tu dzieje. Organizacja Kuklok postanowiła to zmienić i podnieść atrakcyjność kopca. Od wielu lat przeprowadza festyn, podczas którego rolę główną pełnią latawce.

W jesienne popołudnia całe rodziny przyjeżdżają w to miejsce, żeby wspólnie spędzić czas w trochę nietypowy sposób. Chociaż pandemia pokrzyżowała w tym roku plany wielu organizatorom różnych eventów, KajTY lecisz będzie mieć swoją tegoroczną edycję. Mali i więksi fani latawców są zaproszeni w okolice piekarskiego Kopca Wyzwolenia w godzinach: 13:00-17:00. Można przynieść ze sobą własny sprzęt, ale jeśli ktoś go nie posiada, nie trzeba się martwić. Na miejscu pojawi się stoisko z pięknymi latawcami. Na gości będą czekały również inne atrakcje.

O rozrywkę dla najmłodszych zadbają przedstawiciele Niepublicznego Przedszkola i Żłobak TIKA oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Do pomocy przy organizacji wydarzenia zgłosili się także pracownicy Tumblers.pl i House of Air razem z wolontariuszami. O oprawę muzyczną zadba zespół Śląski Program Kosmiczny. Wydarzeniu patronuje Urząd Miasta Piekary Śląskie. Ze względów sanitarnych organizatorzy przypominają o konieczność zachowania możliwych środków ostrożności.

- Strefy gastronomicznej nie będzie, zatem prosimy o przyniesienie własnych kocyków i koszy piknikowych. Prosimy o stosowanie się do obowiązujących norm, a szczególnie zachowanie dystansu - tłumaczą.

Kuklok czyli co?

Stowarzyszenie łączy pełnych zapału i pomysłów mieszkańców naszego miasta, którzy uwielbiają przełamywać schematy i jak nikt znają się na organizacji ciekawych akcji. Ostatnio słyszeliśmy o nich przy okazji Piekorskiego Torgu. W zeszłą sobotę koło Klubu Piekarnik można było zaopatrzyć się w zdrową, ekologiczną żywność. Wolontariusze z Kukloka uświetnili wydarzenie poprzez stworzenie strefy aktywności, gdzie pomagali gościom w zbudowaniu własnego latawca.

Członkowie organizują także: Tape Art, warsztaty ceramiczne, Pixel Attack, brali udział w Festiwalu Street Art, Urodzinach Katowic, czy Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Wszyscy zainteresowani działaniami stowarzyszenia na pewno znajdą odpowiedzi na wszystkie swoje pytania kontaktując się z wolontariuszami przez stronę internetową lub media społecznościowe grupy.

fot. Kuklok

Subskrybuj piekary.info

google news icon