Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich już w niedzielę, 22 sierpnia 2021. Utrudnienia w mieście

W sierpniową niedzielę wierni z różnych stron Polski przychodzą do Piekar by oddać cześć i podziękować za łaski Matce Boskiej. Podczas tegorocznej pielgrzymki, mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

230687320 169126625237967 7278880288392458901 n

Tradycyjnie - już w nocy (21 sierpnia) poprzedzającej zjazd kobiet ulica Bytomska zostanie wyłączona z ruchu. To czas, by sprzedający swoje produkty wystawcy odpustowi mogli przygotować swoje stanowiska.

Zakaz zatrzymywania się i postoju obowiązuje na odcinku od skrzyżowania z ul. Ziętka (na wysokości parku) aż do ul. Studziennej. Oprócz Bytomskiej, utrudnienia będą także na ul. Popiełuszki i Ficka. Tam również prowadzony będzie handel. W dniu pielgrzymki policjanci będą pilnować porządku ruchu drogowego.

Objazd obok Julki

W dniu pielgrzymki przejazd główną ulicą w mieście będzie niemożliwy. Wszyscy kierowcy jadący od strony Szarleja kierowani będą objazdem ul. Ziętka, wzdłuż płotu z Julki, przy Technoszczocie, Lidlu, aż do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Jadący od strony Kozłowej Góry będą kierowani (już na skrzyżowaniu przy sądzie) w lewo - na Jana Pawła II lub w prawo - na obwodnicę lub ul. Inwalidów Wojennych. Wszystkie autobusy jadące na dworzec pojadą w tym dniu jak 185 czy 192. Z dworca podobnie.

Problemy z miejscem parkingowym

Pielgrzymka - zarówno kobiet jak i mężczyzn zawsze oznacza ten sam problem. Parking. I choć większość przybywa na piechotę, są i tacy, którzy decydują się na dojazd autem. W dwie niedziele w roku, cały teren Fińskich Domków zawsze jest mocno zakorkowany i zapchany zaparkowanymi samochodami. Podobnie jest na części osiedla, w pobliżu Wzgórza Kalwarii, czy okolicach cmentarza. W tym roku parking dla autokarów wyznaczony został przy centrum handlowym na ul. Karola Miarki.

Subskrybuj piekary.info

google news icon