Jutro rozpocznie się akcja „Znicz”!

W tym roku działania „Znicz” odbędą się w dniach 30.10 do 02.11. Jak zawsze w tym okresie na drogach panuje wzmożony ruch, za czym idą utrudnienia drogowe. Jakie zmiany dotyczące organizacji ruchu czekają nas w Piekarach Śląskich?

1piekary

Czym jest akcja „Znicz”?

To coroczna akcja organizowana przez policję w okresie Wszystkich Świętych. Funkcjonariusze będą dokonywali kontroli prędkości pojazdów, stanu technicznego pojazdów i ich wyposażenia oraz sposobu przewożenia pasażerów. Osoby kierujące pojazdami zostaną poddane badaniom stanu trzeźwości. Policjanci będą również kierować ruchem w okolicach cmentarzy. Ze względu na wyjątkową sytuację, jaką jest pandemia koronawirusa, rozsądne jest rozłożenie swoich wizyt na cmentarzach w czasie, by jak najbardziej ograniczyć interakcje międzyludzkie.

Jakich zmian w organizacji ruchu możemy spodziewać się w naszym mieście?

• ul. Bednorza – od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (strona prawa) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju.

• ul. Miarki – od DW 911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku DW 911 ustawiona zostanie na wysokości posesji nr 23 półbariera ze znakiem droga jednokierunkowa.
– Na wysokości parkingu, od strony DW 911, umieszczony zostanie znak pionowy zakaz wjazdu, powtórzony na barierce, zaś w kierunku drogi 911 zostanie umieszczony znak droga dwukierunkowa.
– Na drodze 911 zostaną umieszczone odpowiednie znaki informujące o zakazach.
– Celem zapewnienia możliwości wyjazdu służbom ratowniczym z bazy przy ul. Miarki 14, przed bramą zostaną ustawione barierki i oznakowane taśmą. PSP będzie monitorowało wyjazd, aby nie doszło do jego zablokowania.

• ul. Kalwaryjska – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.

• ul. Ziętka – przy bocznym wejściu na cmentarz zostanie wygrodzone miejsce na handel. Straż Miejska wygrodzi za pomocą znaku U21 i taśmy krawędź jezdni przy ul. Ziętka od bocznego wejścia na cmentarz do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Gimnazjalną.

Zmiany organizacji ruchu dotyczą:

• od 30 października godz. 20.00 do 2 listopada do godz. 20.00 – ul. Bednorza,
• od 30. października godz. 20.00 do 2 listopada do godz. 20.00 – ul. Kalwaryjska,

• 1 listopada od godz. 6.00 do 21.00 – ul. Miarki.

fot. piekary.slaska.policja.gov

Subskrybuj piekary.info

google news icon