Joanasz Drabek nowym pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego. Dobry człowiek na dobrym miejscu?

Mamy nowego pełnomocnika ds. górnictwa węgla kamiennego. Jest nim Jonasz Drabek, który zastąpi Adama Gawędę, odwołanego z tego stanowiska pod koniec marca.

Pełnomocnik

Rząd wybrał nowego pełnomocnika ds. górnictwa węgla kamiennego. Będzie nim Jonasz Drabek, który zastąpi Adama Gawędę, odwołanego z tego stanowiska pod koniec marca. Przyglądając się życiorysowi nowego pełnomocnika, może stwierdzić, że to idealny kandydat na to stanowisko. Nowy pełnomocnik od wielu lat zajmuje się sprawami przemysłu wydobywczego. Teraz ma pełnić funkcję pełnomocnika i jednocześnie kierować departamentem górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Oprócz tego, że Jonasz Drabek jest ratownikiem górniczym i pracował w oddziałach robót przygotowawczych na wszystkich stanowiskach od stażysty do wyższego dozoru górniczego, ukończył także Wydział Górniczy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu inżynierii finansowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania projektami na Politechnice Śląskiej.

Do 27 marca 2020 r. w Ministerstwie Aktywów Państwowych za sprawy górnictwa odpowiadał Adam Gawęda, który był sekretarzem stanu. Po odwołaniu Gawędy od półtora miesiąca to stanowisko było nieobsadzone, co tylko potęgowało problemy branży.

Subskrybuj piekary.info

google news icon