Jest pozwolenie na budowę! W strefie ekonomicznej powstaną nowe miejsca pracy

W Piekarach Śląskich teren o powierzchni prawie 10 hektarów zostanie zabudowany halami produkcyjno-magazynowymi. Inwestorem jest firma Kome, która otrzymała pozwolenie na budowę. To oznacza, że niebawem pojawią się nowe miejsca pracy.

Teren 768x530

Takie informacje przekazał piekarski magistrat. Joanna Bańkowska, naczelnik Wydział Gospodarki Przestrzennej, zdradziła, że wydano zgodę na budowę hal produkcyjno-magazynowych dla firmy Kome Polska sp. z o.o. Stało się tak po skompletowaniu wszystkich wymaganych dokumentów.

Sprawa dotyczy terenu, który należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Konkretnie chodzi o działkę położoną między ulicami Pod Lipami i Inwestycyjną. Hale będą zajmować powierzchnię prawie dziesięciu hektarów.

- Wprawdzie wciąż trwają rozmowy co do przyszłego kształtu i profilu przyszłego pracodawcy, jednak już wiadomo, że powierzchniowo obiekt będzie bez wątpienia przygotowany zarówno na prowadzenie działalności produkcyjnej, jak i magazynowej. Będzie to największa inwestycja, choć nie jedyna, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która rozpoczyna się w tym roku - mówi Bieńkowska na stronie piekary.pl.

Tamtejsze tereny należące do KSSE łącznie mają powierzchnię 20 hektarów. Dlatego kolejne inwestycje są kwestią czasu. Zaletą tej lokalizacji jest to, że znajdują się tuż przy drodze wojewódzkiej nr 911, a niedaleko jest także autostrada A1 i węzeł Piekary.

Dopiero w późniejszym czasie okaże się, jaka działalność będzie prowadzona w halach produkcyjno-magazynowych. Władze Piekar Śląskich już jednak cieszą się dochodów z podatku od nieruchomości, a także nowych miejsc pracy, które niebawem powstaną.

fot. biznes.piekary.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon