Jazda po pijaku – nietrzeźwy obywatel Rumunii na piekarskich drogach

Piekarscy funkcjonariusze w weekend zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który kierował fiatem pod wpływem alkoholu. W toku prowadzonych działań okazało się, że obywatel Rumunii nie jest krystalicznie czysty.

001piekarypolicja

W niedzielne popołudnie, 3 stycznia, piekarscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał przebywać na stacji paliw, a następnie kierować się w stronę Bytomia. Stróże prawa namierzyli podejrzanego i zatrzymali go do kontroli na ul. Podmiejskiej. Działania mundurowych ujawniły, że kierowcą fiata był 39-letni obywatel Rumunii, poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto policjanci odkryli, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na domiar złego, badanie alkomatem wykazało, iż kierowca w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 39-latek został zatrzymany, a po nocy spędzonej w areszcie postawiono mu zarzuty. Biorąc pod uwagę fakt, iż mężczyzna był już skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę pod wpływem alkoholu i aktualnie posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jazda pod wpływem alkoholu nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Mimo dziesiątek akcji informacyjnych, które uświadamiają społeczeństwo, jakie mogą być skutki jazdy na „podwójnym gazie”, nadal istnieje grono bezmyślnych osób, które wsiadają za kierownicę. Brak wyobraźni, w takiej sytuacji może doprowadzić do stłuczki czy utraty życia kierowcy czy innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli jesteś świadkiem niepokojącego zachowania osoby kierującej pojazdem to zareaguj – powiadom o tym odpowiednie służby.

fot. Komenda Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon