Jazda na „podwójnym gazie”

Jeśli jesteśmy świadkami niepokojącego zachowania kierowcy na drodze i sądzimy, ze może być on nietrzeźwy, to nie zwlekajmy – reagujmy. Do podobnego incydentu doszło ostatnio w Piekarach Śląskich – dzięki reakcji jednego z uczestników ruchu zatrzymano pijanego kierowcę.

01pijany

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po godzinie 17.00 prowadzili rutynową kontrolę prędkości pojazdów przy ul. Bednorza w Piekarach Śląskich. Właśnie w tym czasie na wysokości patrolu zatrzymał się kierowca, mówiąc, że od dłuższego czasu jechał za dziwnie poruszającym się pojazdem. W ocenie świadka, kierujący tym samochodem mógł być pod wpływem alkoholu. Policjanci podziękowali za informację i niezwłocznie wyruszyli za oddalającym się oplem. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej.

Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia świadka – mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila. Na dodatek mieszkaniec Piekar Śląskich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mężczyźnie długotrwały zakaz kierowania samochodem, jak również kara do 5 lat więzienia. 37-latek odpowie także za kierowanie autem bez posiadania wymaganych uprawnień.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to wysoce nieodpowiedzialne zachowanie, które w najlepszym stopniu może doprowadzić do niewielkiej stłuczki, a w najgorszym – do śmierci kierowcy i/lub pozostałych uczestników ruchu drogowego. Mimo setek akcji uświadamiających ludzi o tym, jak bardzo alkohol wpływa na naszą czujność i postrzeganie rzeczywistości istnieje duże grono osób, które i tak wsiadają nietrzeźwe do samochodu i go prowadzą. Jeśli jesteśmy świadkami takiego zdarzenia lub mamy obawy, że osoba kierująca przed nami jest pod wpływem alkoholu bez wahania poinformujmy o tym odpowiednie służby. Widzisz – reaguj!

Osoby nietrzeźwe vs. zatrzymania obywatelskie w naszym mieście:

Kolejne obywatelskie zatrzymanie osoby nietrzeźwej

Piątek 13. mógł być tragiczny w skutkach – obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Subskrybuj piekary.info

google news icon