Japoński sprzęt dla piekarskich sportowców

W zeszłym roku rozpoczęła się modernizacja boiska i zaplecza sanitarno-szatniowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Jej pierwszy etap zakończył się w listopadzie wykonaniem oraz modernizacją nawierzchni i oświetlenia boisk. Następnie przystąpiono do remontu szatni, z której zawodnicy mogli korzystać już pod koniec czerwca.

Kosiarka

Po tych dużych i widocznych zmianach w wyglądzie infrastruktury przyszła kolej na zadbanie o odpowiedni sprzęt do pielęgnacji nowej murawy boiska. W zeszłym tygodniu do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dotarła japońska kosiarka Kubota GR 1600. Jest to profesjonalna maszyna o dwucylindrowym silniku Diesla mocy 13,5 KM, chłodzonym cieczą i zaopatrzonym w mechaniczny wtrysk pośredni. Wytrzymały, hydrostatyczny napęd kół tylnych podnosi komfort pracy operatora. Dodatkowo, dzięki prostemu, intuicyjnemu systemowi zmiany kierunku jazdy maszyna jest łatwo sterowalna. Kosiarka została zakupiona z myślą o pielęgnacji rozległych terenów zielonych, którymi są boiska. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pewnie z radością wpisał maszynę do swojego spisu inwentarza.

Zakup sprzętu jest częścią inwestycji o nazwie „Modernizacja boiska sportowego wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym na terenie MOSIR-u w Piekarach Śląskich przy ul. Olimpijskiej 3”. Działania współfinansowane były przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dotacja w ramach rządowego programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” wyniosła aż 331 tysięcy złotych.

Subskrybuj piekary.info

google news icon