Janusz Radek i kobiety - specjalny projekt w Cavatina Hall

Co łączy Katarzynę Groniec, Maję Kleszcz oraz Ewę Demarczyk? Janusz Radek! Ten utalentowany muzyk kontynuuje swój projekt hołdujący twórczości Ewy Demarczyk. Wokalistka przez lata podczas współpracy z Piwnicą pod Baranami wykonała wiele wspaniałych kompozycji. Już 7 marca na scenie Cavatina Hall usłyszymy jej pieśni w pięknych interpretacjach całej trójki: Janusza Radka, Mai Kleszcz oraz Katarzyny Groniec.

Janusz Radek i kobiety - specjalny projekt w Cavatina Hall

Ewa Demarczyk w oryginalnych interpretacjach

Gdy Piotr Skrzynecki powoływał do życia w 1956 roku Piwnicę pod Baranami, nie spodziewał się, że miejsce przeznaczone dla studentów, tak szybko stanie się kultowe. Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Zbigniew Preisner, Tomasz Stańko czy Alosza Awdiejew – to tylko kilka z postaci, które regularnie bywały w krakowskiej przestrzeni. Osobą, która rozpromowała swoją charyzmą i wielkim talentem ten literacki kabaret, była Ewa Demarczyk.

Jej piękne interpretacje wybitnych polskich poetów i poetek zachwyciły cały kraj, a nawet świat. Koncertowała na całym globie, zdobywała nagrody, sprzedawała miliony albumów, choć oficjalnie ukazały się tylko trzy jej tytuły. Jej dziedzictwo upodobał sobie Janusz Radek, który już w 2004 roku wydał płytę Serwus Madonna z utworami wykonywanymi przez Ewę Demarczyk w spektaklu Niebo złote Ci otworzę. Na albumie pojawiły się liryki napisane przez takie osobowości jak: Krzysztof Kamil Baczyński, Wiesław Dymny oraz Skaldowie.

Janusz Radek i kobiety - specjalny projekt w Cavatina Hall

Janusz Radek – nostalgiczny głos ballad

Po kilkunastu latach koncertowania z programem Serwus Madonna, Janusz Radek proponuje nowe interpretacje. Tym razem na scenie towarzyszyć mu będą dwie polskie wokalistki kojarzone z poezją śpiewaną.

  • Katarzyna Groniec zachwyciła w latach 90. XX wieku publiczność rolą Anki w ikonicznym już musicalu Metro. Kilkukrotnie nominowana do nagrody Fryderyków, wydała kilka albumów, grywała na scenach polskich teatrów. Laureatka nagrody im. Aleksandra Bardiniego. Wydała także album koncertowy Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
  • Maja Kleszcz dała się poznać publiczności jako wokalistka Kapeli ze Wsi Warszawa, z którą to zdobyła sporo nagród. Od kilku lat publikuje albumy pod swoim nazwiskiem oraz z zespołem IncarNations. Podobnie jak Groniec wydała krążek z kompozycjami Agnieszki Osieckiej. Również jest laureatką nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

O tym, jak całe trio radzi sobie z twórczością Ewy Demarczyk, przekonamy się już 7 marca. Wtedy też w Cavatina Hall odbędzie się koncert Janusza Radka wraz z zaproszonymi artystkami: Katarzyną Groniec i Mają Kleszcz.

Janusz Radek i kobiety - specjalny projekt w Cavatina Hall

Cavatina Hall – wyjątkowa przestrzeń w Bielsku Białej

Cavatina Hall od niemal dwóch lat gromadzi pasjonatów wyjątkowej muzyki. W sercu Bielska-Białej powstała charakterystyczna bryła, która skrywa w sobie idealne warunki do kontemplowania dźwięków. Sala koncertowa potrafi zmieścić ponad tysiąc słuchaczy, a jej architektura sprawia, że każde z każdego miejsca tejże przestrzeni tony brzmią tak samo idealnie.

Dotychczas na scenie Cavatina Hall gościli nie tylko znani polscy wokaliści, instrumentaliści i muzycy, lecz także wybitne osobowości z całego świata. W kolejnych miesiącach będziemy mogli uczestniczyć w koncertach takich postaci jak: Yann Tiersen, Ian Bostridge, Jared Dunn, Dianne Reeves czy Sóley. Zapraszamy!

Subskrybuj piekary.info

google news icon