Jak kiełbasa na grilla jest najlepsza?

Przed nami iście upalny weekend. Wiele osób wybierze się pewnie na ogródki działkowe bądź nad wodę. Podczas takich eskapad najlepszą alternatywą posiłku jest zorganizowanie grilla. Jak kiełbasa nada się najlepiej?

Kiełbasa na grilla

W każdym sklepie spożywczym, mniejszym i większym, znajdziemy szeroką ofertę kiełbas. Co roku podczas sezonu grillowego takie sieci jak np. Biedronka, Lidl i Kaufland wprowadza produkty, które są specjalnie dedykowane na grilla. Wybór mamy więc ogromny. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać kiełbasę grubszą, cieńszą, tłustą lub chudszą a nawet białą. Kiełbasa na grilla powinna być jednak nieco tłusta, ponieważ wtedy mamy pewność, że będzie ona soczysta, a nie wysuszona na wiór.

Jaką kiełbasę wybrać?

Najpopularniejszymi kiełbasami, które trafiają na grilla to: śląska, podwawelska, toruńska czy rzeszowska. Tutaj już wszystko zależy od naszych preferencji smakowych – dobrze jest więc kilka dni wcześniej przed grillem kupić po kawałku i spróbować każdą z nich. Najlepsza kiełbasa to ta prosto od masarza, która nie zawiera zbędnych wypełniaczy i jest produkowana starymi, naturalnymi sposobami. Za takie wyroby trzeba jednak sporo zapłacić. Idealną alternatywą jest wnikliwe czytanie składów, przed zakupem kiełbasy w sklepie – wtedy mamy dokładny obraz tego co jemy.

Jak przygotować kiełbasę na grilla?

To chyba jednak z najprostszych i najpopularniejszych potraw. Jeśli posiadamy kiełbasę z dobrego źródła, wtedy nie wymaga ona dodatkowego przyprawiania czy marynowania. Wystarczy wówczas naciąć ją na krzyż – wtedy tłuszcz szybciej się wytopi, a kiełbasa nie popęka. Następnie można ją ułożyć bezpośrednio na rozgrzanym grillu. Kiełbasę należy grillować około 8 minut z każdej strony (w zależności od rodzaju i grubości).

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola autokarów

Kontrole autokarów w Piekarach Śląskich

Piekary śląskie wywieś flagę

Piekary zapraszają: wywieś flagę w oknie i zgarnij nagrody

Piekary Śląskie, spotkanie z Mikołajem

Spotkanie ze św. Mikołajem w Piekarach Śląskich

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Biblioteka Centralna Piekary Śląskie

Wakacje 2021 z biblioteką

Rogoźnik

Zalew Rogoźnik - atrakcje

Basen Księża Góra w Radzionkowie

Otwarcie kąpieliska Księża Góra w Radzionkowie już niebawem