Jak będzie wyglądać ul. Radzionkowska? Są już pierwsze projekty

Trwają prace projektowe ul. Radzionkowskiej w Kozłowej Górze. Ma powstać tu kolejna ścieżka rowerowa w naszym mieście.

Pomysłów na ulicę Radzionkowską w Kozłowej Górze było wiele. Finalnie projektant przedstawił dwie możliwości realizacyjne prac.

- Pierwsza zakłada wzdłuż całej ulicy poprowadzenie ścieżki pieszo-rowerowej (po prawej stronie patrząc od strony Piekar) lub w wersji drugiej poprowadzenie ścieżki rowerowej dopiero od momentu zakończenia zabudowań - zdradza Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich. - Trzeba się zdecydować na jedno z rozwiązań - dodaje.

Zarówno w jednym jak i w drugim wariancie droga będzie wchodziła na prywatne działki. - Wymaga podziałów i wypłacenia odszkodowań. Wariant drugi jest po prostu "mniej inwazyjny". W przypadku wariantu pierwszego jest więcej działek do podziału, a zbliżenie do budynków jest większe i wymaga przestawienia ogrodzeń - wyjaśnia Krzysztof Turzański.

Obydwa projekty zakładają poprowadzenie asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej. Według drugiego projektu ma powstać chodnik, a po drugiej stronie drogi będzie znajdowało się utwardzone pobocze o szerokości około 1 metra. Cała droga ma zostać oświetlona.

- To dobry moment, żeby wypowiedzieć się na temat zaproponowanych wariantów. Prace projektowe kończymy w tym roku. W przyszłym chcemy rozpocząć realizację ze środków zewnętrznych - informuje Krzysztof Turzański.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Narkotyki Piekary

Ponad 300 działek narkotyków wykrytych w Piekarach

Najlepsze paczki w Piekarach

Gdzie kupić najlepsze pączki w Piekarach Śląskich?