IV Kolędowanie Piekarskich Przedszkolaków

Ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia z pewnością zapamiętamy na długo. Liczne obostrzenia spowodowały, że świąteczna atmosfera uleciała gdzieś w nieznane. By wspomnienia z tego okresu były jednak trochę cieplejsze, Miejskie Przedszkole nr 11 w Piekarach Śląskich postanowiło zorganizować kolejną edycję kolędowania. Więcej informacji znajdziemy poniżej.

001dziecko

Święta Bożego Narodzenia to czas pokory, radości i pojednania. Choinka, suto zastawiony stół i biesiadnicy, którzy wspólnie nucą pastorałki czy kolędy – oto esencja prawdziwych Świąt. Tym razem było jednak trochę inaczej. Na każdym człowieku odcisnęło się piętno pandemii koronawirusa – niektórzy stracili swoich bliskich, inni wypracowane przez lata majątki. Aby jednak nie zatracić się w tej szarej rzeczywistości, Miejskie Przedszkole nr 11 w Piekarach Śląskich postanowiło odczarować ubiegłoroczne święta i nadać im prawdziwy bożonarodzeniowy klimat. Placówka zachęca do wzięcia udziału w kolędowaniu inne przedszkole. Pokażmy, że mimo obostrzeń ten czas nie był taki zły.

Regulamin Kolędowania Piekarskich Przedszkolaków

By wziąć udział w kolędowaniu należy zadeklarować swoją chęć poprzez wypełnienie formularza do 22 stycznia, który znajduje się TUTAJ. W dokumencie nauczyciel wpisuje utwór (pastorałkę lub kolędę), który jego podopieczni zamierzają zaśpiewać. Nauczyciel jest zobowiązany przygotować dwójkę dzieci w wieku 3-6 lat do zaprezentowania dwóch zwrotek pieśni. Cały występ musi zostać nagrany w poziomie. Maluchy mogą śpiewać a cappella bądź do akompaniamentu odtwarzanego lub granego na żywo (wszystko zależy od wizji i możliwości nauczyciela). Ważną rolę odgrywa również tło – najlepiej by dzieci śpiewały przy choince lub innych dekoracjach bożonarodzeniowych. Ze względu na charakter akcji, nauczyciele powinni zapewnić małym podopiecznym odpowiednie stroje świąteczne. Filmiki należy przesłać na adres e-mail: mp11razem@gmail.com , w terminie do 26 stycznia 2021 roku. Pliki o dużym rozmiarze można udostępnić poprzez darmowe witryny hostingowe np. bądź dostarczyć osobiście do Miejskiego Przedszkola nr 11, które znajduje się przy ul. Makowskiego 10, w Piekarach Śląskich.

Ze wszystkich nadesłanych prac zostanie zmontowany jeden dłuższy film, który będzie udostępniony na stronach internetowych placówki organizującej wydarzenie, lokalnej parafii miasta Piekary Śląskie oraz na portalach społecznościowych powyższych instytucji. O terminie publikacji nagrania wszystkie placówki biorące udział w przedsięwzięciu zostaną poinformowane mailowo. Kolędowanie nie ma charakteru konkursu, aczkolwiek każde dziecko otrzyma drobny upominek, który będzie można odebrać w Miejskim Przedszkolu nr 11 lub w innym uzgodnionym wcześniej miejscu. Organizatorami kolędowania są: Miejskie Przedszkole nr 11, Obywatelski Klub Radnych oraz parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzozowicach Kamieniu.

Zachęcamy wszystkie przedszkola do udziału w kolędowaniu!

Cały Regulamin Kolędowania Piekarskich Przedszkolaków dostępny jest TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon