Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Krzysztof Turzański o braku reakcji państw unii

W nocy wojska rosyjskie napadły na Ukrainę. W kraju ogłoszono stan wojenny. Obywatele Ukrainy licznie uciekają ze swojego państwa kierując się na zachód. W sprawie wypowiedział się Krzysztof Turzański, który zwraca uwagę na brak stanowczej reakcji Unii Europejskiej.

fot. Twitter/Osinttechnical
wojna-na-Ukrainie

Po godzinie 4 polskiego czasu wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Władimir Putin w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że Rosja przeprowadza "specjalną operację wojskową" w Donbasie. W sieci zaczęły pojawiać się filmiki wybuchów z m.in. Charkowa, Kijowa i Odessy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po inwazji Rosji ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. W orędziu tłumaczył, że eksplozje nastąpiły w wielu miastach Ukrainy. Zełeński poprosił obywateli o zachowaniu spokoju i pozostanie w domach. Aktualnie ukraińskie media donoszą o co najmniej 40 ofiarach śmiertelnych i kilkudziesięciu osobach rannych.

Krzysztof Turzański: Ukraina jest rozdrapywana po kawałku

Zastępca prezydenta Piekar Śląskich skomentował aktualnie trwający konflikt militarny na Ukrainie.

- Kawałek po kawałku rozdrapywana jest Ukraina, a cały świat wyraża oburzenie. Nie sądzę, by to zmieniło się w coś konkretnego. Dodatkowo pojawiają się obawy, że sankcje spowodują problemy dla tych, którzy je nakładają - tłumaczy Turzański

Turzański tłumaczy, że jeżeli pojawiają się strzały i bombardowania, to kary za sankcje nie są istotne. Dodaje, że patrząc z perspektywy II Wojny Światowej konflikt zaczął się od małego kawałka, jednak z czasem objął cały świat.

- Patrzę z przerażaniem XXI wiek 2022 rok, a dzieją się rzeczy, dla wielu nie do pomyślenia. Chciałbym stanowczej reakcji i powstrzymać rozwój wydarzeń, ale nie mam pojęcia jak to zrobić - dodaje.

Zastępca prezydenta kwituje, że nie wierzy w działania, które mogłyby powstrzymać kogoś tak zdeterminowanego jak Władimir Putin.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Dawny Młyn Reszki przejdzie prace konserwatorskie

Dawny Młyn Reszki w Dąbrówce Wielkiej przejdzie renowację

wstrzymana-zbiórka-piekary

Społeczna zbiórka darów dla Ukraińców wstrzymana

Wojewódzki szpital urazowy udzieli pomocy Ukraińcom

4 śląskie szpitale będą przyjmować rannych Ukraińców

Xxx

Budynek przy ul. Długosza nie będzie miał podłączonego gazu

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

1przedsz

Metamorfoza Przedszkola nr 11

Kosze

Czy radna Agnieszka Skotarek oszukuje na...