Internetowi oszuści ponownie zaatakowali. Ofiarą padła mieszkanka naszego miasta

Cyber oszuści ponownie zaatakowali w Piekarach. Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka miasta. Przestępcy oszukali kobietę sposobem na "link". Piekarzanka straciła tym samym cztery tysiące złotych. Policjanci przestrzegają przed podobnymi przypadkami oszustwa.

Śląska Policja
Przestępstwo

Piekarzanka przez cyberprzestępców straciła kilka tysięcy złotych

Do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zgłosiła się mieszkanka miasta, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa. Kobieta za pośrednictwem portalu sprzedażowego postanowiła sprzedać przedmiot.

Po paru minutach od aktywowania ogłoszenia otrzymała wiadomość SMS z informacją, że jej przedmiot został kupiony. Jednak by otrzymać pieniądze musi "kliknąć" w przesłany link. Po kliknięciu w niego kobieta została przekierowana na stronę łudząco podobną do tej z portalu sprzedażowego.

W następnych krokach miała uzupełnić dane dotyczące rachunku bankowego oraz karty płatniczej. Piekarzanka nabrała podejrzeń i zrezygnowała z uzupełnienia danych. Niestety jednak po pewnym czasie ponownie otrzymała wiadomość SMS o podobnej treści. To utwierdziła ją w przekonaniu, że ktoś kupił jej przedmiot i tym razem podała wszystkie dane potrzebne do logowania. Chwilę po tym otrzymała wiadomość, że ktoś aktywował na innym telefonie aplikację mobilną banku oraz o wykonał przelew bankowy na kwotę 4000 złotych.

- Przypominamy i apelujemy, aby podczas transakcji finansowych nie działać pochopnie i nie szukać „szybkich okazji". Pamiętajmy, że oszuści działają bardzo przebiegle. Każdą internetową transakcję przeprowadzajmy po uprzednim sprawdzeniu firmy i osoby, z którą rozmawiamy - apeluje piekarska policja.

Oszustwo na policjanta

Może Cię zainteresować:

Oszuści ponownie zaatakowali w Piekarach. Podczas rozmowy telefonicznej podają się m.in. za policjantów

Autor: Martyna Urban

16/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon