Intermarche w Piekarach przekształcił się w czytelnię. Przy okazji można zrobić zakupy

Sklep Intermarche w Piekarach znalazł kruczek prawny w ustawie o zakazie handlu w niedziele i święta. We wszystkie niedziele sklep zostaje przekształcony w czytelnię. Mieszkańcy przy okazji przeczytania dobrej lektury mogą zrobić zakupy.

Mat. prasowe
Intermarche Piekary Śląskie

Od dłuższego czasu sklep Intermarche w Piekarach reklamuje swoją czytelnię. Mieszkańcy od godziny 9 do 20 mogą zasięgnąć po ulubioną lekturę i przy okazji zrobić zakupy spożywcze. Akcja promowana jest pod hasłem InterPoCzytelnia i ma branżowego partnera - Wydawnictwo Aksjomat z Torunia.

- Skorzystaj z okazji, by sięgnąć po dobrą lekturę, a przy okazji zrób zakupy, o których zapomniałeś w tygodniu! - zachęcają organizatorzy.

"Czytelnia metr na metr, jeszcze za wypożyczenie masz zapłacić, a tam same badziewie, którego nikt by nie chciał czytać, dajcie spokój" - komentuje wpis mieszkanka Piekar Śląskich.

Inne miasta, w których otwarte jest Intermarche również reklamują swój sklep pod szyldem Czytelni. Natomiast w Cieszynie placówka supermarket tej sieci zamienił się w dworzec autobusowy. Warto jednak podkreślić, iż sklepy Intermarche działają w modelu franczyzowym - co oznacza, że franczyzobiorcy mogą podejmować decyzje indywidualnie.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę

Od 1 lutego 2022 roku w życie weszły zaostrzone przepisy, dotyczące handlu w niedzielę. W dokumencie opublikowanym w Dzienniku Ustaw 20 października 2021 roku przewidziano tylko kilka wyjątków. Sklepy takie jak m.in.: Lidl, Biedronka czy Kaufland muszą pozostać zamknięte. Chyba że za ladą stanie właściciel sklepu, któremu będą mogły pomagać tylko osoby wyszczególnione w nowelizacji: małżonka, dzieci, rodzice, macocha, ojczym, rodzeństwo, wnuki lub dziadkowie – nieodpłatnie.

Przypomnijmy, że uchwała o ograniczeniu handlu w niedziele i święta została przyjęta 10 stycznia 2018. Ustawa określa zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych.

Tegoroczne niedziele handlowe to:

  • 26.06.2022,
  • 28.08.2022,
  • 11.12.2022,
  • 18.12.2022.

Subskrybuj piekary.info

google news icon