Intensywne opady deszczu w Piekarach Śląskich

Na południu i w centralnej części województwa śląskiego, od północy obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o intensywnych opadach deszczu wydane przez IMGW. Zła sytuacja pogodowa dotyczy także Piekar Śląskich.

Zalana droga

Jak czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej...

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów opadu od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Miejscami możliwe są również burze.

Już o poranku, wielu mieszkańców informowało o problemach na drogach. Wśród nich zalana jezdnia na ul. Pod Lipami, tradycyjnie na wysokości mostu kolejowego w stronę Radzionkowa. Jak podaje Urząd Miasta - droga została zamknięta.

Straż pożarna bez wyjazdów

Decyzja o zamknięciu drogi została podjęta wspólnie przez dwa urzędy - w Piekarach Śląskich i Radzionkowie. Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że od północy, strażacy w Piekarach Śląskich na szczęście nie wyjechali na żadną akcję związaną z intensywnymi opadami deszczu.

W tej chwili, mimo mocnych opadów, strażacy również nie mają zgłoszeń. Z uwagi na przewidywany czas opadów aż do jutra rana, sytuacja ta może się dynamicznie zmienić.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon