Inspektor Roman Rabsztyn nowym Komendantem Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Od wczoraj, ale dowództwo nad największym garnizonem Policji w Polsce przejął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - Roman Rabsztyn. Kierownictwo przejął po nadinspektorze Krzysztofie Justyńskim, że który po 5 latach zarządzania śląską jednostką i 29 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę.

M m 35 645991

Roman Rabsztyn nowym dowódcą śląskiej jednostki

Wczoraj, 16 lutego, Roman Rabsztyn objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjant odebrał 11 lutego z rąk ministra MSWiA, Mariusza Kamińskiego, powołanie na Szefa największego garnizonu Policji w Polsce. Inspektor Rabsztyn jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Politologii Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ponadto ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Śląskim z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich. Jego kariera w Policji rozpoczęła się 3 listopada 1989 roku. Od 2 marca 1990 roku służył w katowickim Oddziale Prewencji. Od 1991 roku zajmował się zadaniami jako policjant Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich.

Rabsztyn 1994 roku objął stanowisko kierownika Referatu do spraw Przestępstw Gospodarczych Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich. Natępnie w 1998 roku zmienił wydział i stał się kierownikiem sekcji Ruchu Drogowego. Później otrzymał awans na Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. W 2006 roku objął funkcję zastępcy, a w 2007 roku stał się Komendantem Miejskiej Policji w Zabrzu. Od 2012 roku piastował stanowisko Zastępcy oraz Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Jako osoba, która od podszewki zna śląskie problemy i posiada wieloletnie doświadczenie, Rabsztyn stał się idealna osobą do objęcia stanowiska Szefa największego garnizonu Policji w Polsce. Pałeczkę przejął po Krzysztofie Justyńskim.

Od policjanta do generała

Krzysztof Justyński po razy pierwszy założył policyjny mundur w 1992 roku. Przez 8 lat pracował w komendzie w Wodzisławiu Śląskim. Wtedy jego zadania obejmowały walkę z przestępczością kryminalną oraz gospodarczą. W 2000 r. zmienił miejsce pracy - przeniósł się się do Jastrzębia-Zdroju, gdzie na początku objął stanowisko oficera dyżurnego. Później został mianowany na zastępcę naczelnika wydziału prewencji. 2005 rok przyniósł mu awans na szefa komisariatu w Skoczowie, zaś rok później został zastępcą szefa jastrzębskiej policji.
W 2008 roku policjant wrócił do Wodzisławia Śląskiego. Na początku był tam zastępcą, a w 2012 roku stał się pełnoprawnym komendantem powiatowym. W 2016 roku objął dowództwo nad największym garnizonem policji w Polsce. Mężczyzna ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a 2019 r. Zmienił miejsce zdobył tytuł naukowy doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

fot. Śląska Policja

Subskrybuj piekary.info

google news icon