Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

UWAGA! Roboty drogowe na ul. Pod Lipami i Wyspiańskiego

Dzisiaj ruszył remont ulicy Pod Lipami, w rejonie skrzyżowania z ulicą Szybową w Radzionkowie oraz ul. Wyspiańskiego. Utrudnienia mogą potrwać nawet kilka dni. 

Ulica pod Lipami jest główną drogą, łączącą Piekary Śląskie i Radzionków. Kierowcy na tej trasie będą musieli mieć oczy szeroko otwarte. Od dzisiaj trwa remont tej ulicy, dokładnie w rejonie skrzyżowania z ulicą Szybową w Radzionkowie oraz Wyspiańskiego. Ruch jest sterowany ręcznie, nie wykluczone więc, że mogą tworzyć się korki na tej trasie. 

Utrudnienia mogą potrwać kilka dni 

Oba remonty mają będą polegać na sfrezowaniu i wykonaniu nowej nakładki asfaltowej na wskazanych odcinkach ulic. Ponadto na ul. Wyspiańskiego nastąpi regulacja urządzeń drogowych – takich jak studzienki kanalizacyjne czy wpusty uliczne. Szybkość prac jest uzależniony od warunków atmosferycznych, dlatego utrudnienia drogowe mają potrwać nawet kilka dni. 

Połączenie ul. Podmiejskiej z ul. Pod Lipami 

Przypomnijmy, że w 2019 roku powstała na tym terenie nowa droga, która pozwoliła na skomunikowanie terenu inwestycyjnego, będącego w piekarskiej strefie ekonomicznej. Skrzyżowanie Pod Lipami z DW911 zostało odciążone. To właśnie dzięki niej, na ulicy Pod Lipami przywrócono ograniczenie tonażu, a ciężki sprzęt jeździ nową drogą. 

fot. UM Piekary Śląskie 

Search