Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Trwa VIII edycja Budżetu Obywatelskiego – złóż wniosek

budzet-obywatelski.jpg

4 lutego rozpoczęła się ósma edycja piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. To mieszkańcy zadecydują na jakie inwestycje zostaną przeznaczone środki z budżetu miasta. Termin składania wniosków mija 9 kwietnia 2021 roku.

– Czekamy na zgłoszenia projektów, na pomysły małych i dużych zmian. Możecie sami zgłosić projekt, poprzeć ten, który przygotowali znajomi, sąsiedzi czy przyjaciele lub po prostu ten, który uznacie za najlepszy. Wszystko jest w Waszych rękach, zatem zachęcam do aktywnego udziału w tworzeniu piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Razem zmieniajmy nasze miasto – mówi Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Budżet Obywatelski  zwany też Partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Piekarski BO cieszy się dużą popularnością. Mieszkańcy Piekar Śląskich chętnie składają wnioski dotyczące realizacji najważniejszych inwestycji w zakresie pożytku publicznego. W poprzednich edycjach BO, wygrały takie projekty jak: miejsca parkingowe na Osiedlu Powstańców Śląskich, tężnia solankowa (Brzozowice-Kamień), park w Brzezinach miejscem rodzinnej rekreacji i wypoczynku oraz plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 13.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego – VIII edycja:

•    Składanie projektów od 4 lutego do 9 kwietnia 2021 roku,
•    Weryfikację i opiniowanie projektów prowadzi Zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego: do 23 kwietnia 2021 roku,
•    Ogłoszenie listy projektów zweryfikowanych pozytywnie: do 7 maja 2021 roku,
•    Publiczna prezentacja projektów: 18 maja 2021 roku,
•    Ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie: 21 maja 2021 roku,
•    Głosowanie internetowe mieszkańców za pomocą wypełnionej elektronicznie karty do głosowania dostępnej na stronie internetowej stronie internetowej www.obywatelski.piekary.pl odbywa się: od 1 czerwca do 17 czerwca 2021 roku,
•    Głosowanie w sposób tradycyjny poprzez złożenie wypełnionej karty do głosowania w punktach głosowania odbywa się: od 1 czerwca do 17 czerwca 2021 roku,
•    Głosowanie w Punkcie (Punktach) Głosowania Internetowego odbywa się: od 1 czerwca do 17 czerwca 2021 roku,
•    Ogłoszenie listy zwycięskich projektów: do 30 czerwca 2021 roku,
•    Realizacja – 2022 rok, w uzasadnionych przypadkach z możliwością wydłużenia do dnia 31 grudnia kolejnego roku.

Na realizację projektów przewidziano łącznie kwotę 2 mln złotych. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej www.obywatelski.piekary.pl bądź Punktach Informacyjnych Budżetu Obywatelskiego. Wyepłnione wnioski można złożyć: osobiście w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie, listownie na adres Urząd Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 84, 41- 940 Piekary Śląskie z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2022” lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., gdzie załącznikami do maila powinien być skan podpisanego wniosku oraz skany załączników. Dodatkowo formularz można wypełnić internetowo na stronie BO Piekary Śląskie.

Search