Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Piekary Śląskie: akcja „OtwieraMY” - lokal Tasty Restaurant&Pub otwarty mimo obostrzeń

drinki.jpg

Obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa mocno ograniczyły funkcjonowanie wielu firm. Duża część przedsiębiorców postanowiła się zbuntować – otwierają swoje działalności mimo  restrykcji. Do akcji „OtwieraMY” dołączyła piekarska restauracja – Tasty Restaurant&Pub. 

Przedłużający się lockdown w Polsce wzbudza wśród wielu ludzi negatywne emocje. Najliczniejsza grupa osób, która nie zgadza się z restrykcjami to przedsiębiorcy. Ich działalność została potężnie ograniczona, a niektóre placówki zostały całkowicie wyłączone z użytku. Na jednym z portali społecznościowych powstała grupa „STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW otwieraMY”. Osoby należące do społeczności nawzajem się motywują do przeciwstawienia się obecnemu reżimowi. W grupie na bieżąco publikowane są zapowiedzi otwarć lokali, które mimo obostrzeń postanawiają wznowić działalność. Są to głównie restauracje i puby, które skazane na wydawanie posiłków w dowozie i na wynos notują wysokie straty.

Na mapie naszego miasta na próżno było szukać lokalu, który jest otwarty mimo obostrzeń. Wszystko zmieniło się jednak w zeszły piątek, 29 stycznia – restauracja Tasty Restaurant&Pub przy ul. Piotra Skargi 15, wznowiła swoją działalność. Od tego czasu lokal nie tylko wydaje posiłki w dowozie i na wynos, ale również przyjmuje gości stacjonarnie. Restauracja serwująca dania kuchni amerykańskiej tym samym dołączyła do grona placówek, które zignorowały obowiązujące restrykcje. 

Akcja „OtwieraMY” cieszy się dużym powodzeniem w naszym kraju. Cyklicznie spływają informacje o wznawianiu działalności kolejnych lokali. 

Search