Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nowy radiowóz piekarskich policjantów

radiowóz.jpg

Mocny Hyundai Tuscon zasilił w piątek szeregi piekarskich radiowozów. Samochód został zakupiony ze środków Urzędu Miasta Piekary Śląskie oraz budżetu Policji. 

W piątek, 27 listopada, w piekarskiej jednostce miało miejsce symboliczne przekazanie kluczyków do nowego radiowozu, który będzie służył funkcjonariuszom w służbie patrolowo-interwencyjnej. Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj wręczyła kluczyki do samochodu Komendantowi Miejskiemu Policji.

Pojazd jest nie tylko nowy, ale i wyjątkowy – piekarska policja nie dysponowała do tej pory SUV-em. Zakupiony Hyundai jest bogato wyposażony oraz posiada dynamiczny silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 177 koni mechanicznych. Auto nie tylko jest ciche i komfortowe dla pasażerów – za sprawą napędu 4x4 jazda terenowa to błahostka. Od piątku, nawet trudno dostępne miejsce nie będzie stanowić problemu dla policjantów poruszających się nowym radiowozem.

Na zakup nowego radiowozu Urząd Miasta Piekary Śląskie przeznaczył dotację w kwocie 58 tys. zł. Taką samą sumę pieniędzy dołożyła piekarska Policja. W sumie samochód kosztował 116 tys. zł.

fot. Policja Piekary Śląskie

Search