Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Nadchodzą Święta! Bożonarodzeniowe iluminacje w naszym mieście.

Previous Next

Bez wątpienia pierwszym sygnałem zbliżających się świąt powinien być śnieg, lecz od paru lat jest go jak na lekarstwo. Jak wówczas poczuć bożonarodzeniową magię? Wystarczy wyjść na ulicę – iluminacje w naszym mieście przypomną nam o Bożym Narodzeniu.

Od kilku dni, spacerując ulicami Piekar Śląskich (szczególnie po zmroku) możemy poczuć iście bożonarodzeniowy klimat – wszystko za sprawą iluminacji. Przed Urzędem Miasta przy ul. Bytomskiej 84 możemy spotkać dwa renifery i ogromne sanie. Czy jest osoba, która w dzieciństwie nie marzyła by zasiąść za „sterami” sań świętego Mikołaja? Teraz mamy okazję choć na chwilę zająć jego miejsce i wcielić się w dowódcę reniferów.

Wśród dekoracji nie mogło również zabraknąć bożonarodzeniowego drzewka. Bogato zdobiona choinka stanęła na środku Placu Noblistów Śląskich. Na latarniach ulicznych zostały umieszczone takie iluminacje jak: gwiazdy betlejemskie, choinki, aniołki czy śnieżynki. Ozdoby stanęły przy kluczowych ulicach w Piekarach Śląskich: Wyszyńskiego, Bytomskiej, Oświęcimskiej, Roździeńskiego, a także rozświetliły dwa najważniejsze piekarskie ronda. 

Wykonawcą tegorocznego oświetlenia w naszym mieście jest firma Odeon z siedzibą w Gliwicach. Miasto Piekary Śląskie przeznaczyły na świąteczne iluminacje kwotę 163 590,00 zł brutto.

Search