Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Mocna pozycja Piekar Śląskich w rankingu inwestycyjnym

ceramiki06.jpg

Nikt nie może zaprzeczyć temu, że inwestycje w Piekarach Śląskich wyrastają jak grzyby po deszczu. Przekonajmy się więc, na jakim miejscu uplasowało się nasze miasto w rankingu “Liderzy inwestycji. Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019”, stworzonym przez pismo „Wspólnota”.

27 miejsce w rankingu inwestycyjnym

Piekary Śląskie zaliczyły awans o 7 miejsc, w stosunku do zestawienia za lata 2015-2017. W zeszłorocznym rankingu miasto uplasowało się na 27 pozycji - takie samo miejsce zajęło w tegorocznym zestawieniu. Nasze miasto w latach 2017-2019 przeznaczyło na inwestycje 1013,2732 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W naszym regionie najlepiej wypadły Gliwice, z kwotą 2143zł. W rankingu przed Piekarami Śląskimi znalazło się również kilka  miast na terenie województwa śląskiego: Rybnik, Tychy, Bielsko Biała, Żory, Jaworzno, Sosnowiec czy Dąbrowa Górnicza. Za nami uplasowały się takie miasta jak: Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Częstochowa, Zabrze, Siemianowice Śląskie, Mysłowice czy Świętochłowice. 

Blisko 20-letnia historia rankingu „Wspólnoty”

Od prawie 20 lat tworzony jest ranking inwestycyjny, który jest pokazuje poziom inwestycji w danym mieście. Pod uwagę brane są dane dotyczące całości poniesionych wydatków w przeciągu trzech ostatnich lat (2017-2019). Ta forma zestawienia pomaga uniknąć dużych, często chwilowych wahań, które występują podczas zbierania danych w krótkim czasie. Twórcy starają się również uwzględnić w rankingu wydatki ponoszone ze środków własnych przez spółki komunalne. By zebrać takie informacje, od kilkunastu lat do miast na prawach powiatu rozsyłane są ankiety.

fot. UM Piekary Śląskie

Search