Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Metropolia przekaże pieniądze piekarskim szpitalom. Na walkę z koronawirusem

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pomoże szpitalom w walce z koronawirusem. Na środki finansowe załapią się także Piekary Śląskie. Ile dostaną szpitale?

Wszyscy się jednoczą w walce z koronawirusem i każdy stara się pomóc w miarę możliwości. Nie inaczej jest w przypadku Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Podczas ostatniego zgromadzenia, które zorganizowano online, dyskutowano na temat wsparcia dla szpitali.

Trzynaście szpitali miejskich i pięć powiatowych otrzyma dodatkowe środki finansowe na walkę z koronawirusem. GZM łącznie przekaże na ten cel 10,3 mln złotych. Część z tych pieniędzy trafi do Piekar Śląskich.

"Wysokość dofinansowania uwzględnia - jak podaje GZM - liczbę łóżek dostępnych na szpitalnych oddziałach według stanu na koniec 2018 roku. Pomoc finansowa udzielona Piekarom Śląskim na realizację zadań związanych z zapobieganiem, zwalczaniem i przeciwdziałaniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19) wyniosła 289 tysięcy złotych" - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich.

Szpitale same będą decydować, na co wykorzystają pieniądze. Mogą to być m.in. respiratory, sprzęt ochronny, czy remont pomieszczeń, które zostaną przeznaczone na oddziały intensywnej terapii.

Search