Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Mamy kolejne źródełko wody pitnej w Piekarach!

W zrewitalizowanym Parku na Kamieniu można się napić wody ze zdroju. Woda jest czysta i jak najbardziej zdatna do spożycia. Działania te mają na celu zachęcić mieszkańców do spożywania wody z kranu, jako alternatywy tej butelkowanej. Jest to zdecydowanie tańsza i bardziej ekologiczna opcja.

Zalety picia „kranówki”

Co czyni wodę z kranu lepszym odpowiednikiem wody z butelki? Po pierwsze jest łatwo dostępna – mamy do niej niemal nieograniczony dostęp w domu – nie musimy jej więc kupować, ani nosić. Następną kwestią jest wysoka jakość, ponieważ w obecnych czasach stacje uzdatniania wody są w stanie wyprodukować wodę wysokiej klasy. Jedną z najważniejszych kwestii jest ekologia. Pijąc wodę z kranu ograniczamy produkcję plastiku, czym zmniejszamy ilość odpadów i śmieci.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. wpadło na pomysł zainstalowania źródełka z wodą zdatną do picia w parku. Zdrój stoi w pobliżu fontanny, od strony ul. Wyspiańskiego. Poidełko od dawna mogłoby raczyć Piekarzan smaczną wodę, jednak poprzez epidemię koronawirusa, jego zainstalowanie oraz uruchomienie mocno się opóźniło. Na podstawie znajduję tabliczka z wyrytą informacją z jakiego źródła pochodzi woda oraz numerami telefonów w razie zauważenia usterek zdroju.

To nie jest jednak jedyne źródełko w Piekarach Śląskich. Kolejne poidełko stoi na placu zabaw, na terenie Miejskiego Ośrodku Rekreacji i Sportu. Wymagało ono jednak napraw, aczkolwiek aktualnie działa już bez zarzutu. Źródełka są stworzone po to by gasić pragnienia okolicznym mieszkańcom. Mamy nadzieję, że nie zostanie ono zniszczone przez wandali.

Search