III Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im ks. Bronisława Gawrona

W czerwcu odbędzie się trzecia edycja biegu trzeźwości, który nosi imię księdza Bronisława Gawrona. Duchowny był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. Poznajmy szczegóły wydarzenia.

Bieg

Bieg trzeźwości

W sobotę 12 czerwca 2021 roku o godzinie 11.00 rozpocznie się III Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im ks. Bronisława Gawrona na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 3,5 km. Większość trasy będzie przebiegać przez las Dioblina. Podczas biegu i marszu nie będzie podziału na kategorie wiekowe, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Trzy najlepsze uczestniczki oraz trzech najlepszych uczestników zarówno rywalizacji biegowej jak i Nordic Walking otrzymają pamiątkowe puchary.

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa obowiązuje limit uczestników. Zapisy przyjmowane są do 9 czerwca 2021 roku pod nr tel. 32 768 10 10. Należy pamiętać, że zapisy mogą ulec zamknięciu już przed 9 czerwcem – po osiągnięciu limitu uczestników. Nie obowiązuje opłata startowa.

Harmonogram wydarzenia

9.00 - 10.30 – zapisy uczestników
10.55
- otwarcie zawodów
11.00
– start biegu głównego
11.15
– start Nordic Walking
12.15
– wręczenie wyróżnień dla najlepszych uczestników zawodów, zakończenie i podsumowanie

Żyj w trzeźwości

Alkoholizm jest jednym z najczęściej występujących uzależnień. Leczenie alkoholizmu zależy od zaawansowania choroby. Jedną z najskuteczniejszych form walki z alkoholizmem jest psychoterapia. Pacjent musi sobie dokładnie uzmysłowić, że ma problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Ksiądz Bronisław Gawron do śmierci działał na rzecz ruchu trzeźwości. Był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. Wiele lat pomagał rodzinom dysfunkcyjnym i tym w potrzebie. Współdziałał z instytucjami społecznymi, kulturalnymi, społecznymi i kościelnymi. Ponadto w każdy poniedziałek prowadził poradnictwo przeciwalkoholowe i rodzinne w parafii Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon