III Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking w Piekarach Śląskich już 12 czerwca. Zapisy trwają

Za nieco ponad tydzień, w sobotę 12 czerwca 2021 r. odbędzie się III Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona.

Bieganie

III Piekarski Bieg Trzeźwości rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania dystans ok 3,5 km. Trasa biegu przebiegać będzie w lesie Dioblina.

Podczas biegu nie będzie podziału na kategorie wiekowe, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno rywalizacji biegowej, jak i marszu Nordic Walking, otrzymają pamiątkowe puchary.

Obowiązuje limit uczestników, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 32 768-10-10.

Zapisy przyjmowane są do środy 9 czerwca 2021 r. Jest możliwość wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu uczestników. Po 9 czerwca nie będzie już możliwości zapisania się do biegu oraz do marszu. Nie obowiązuje opłata startowa. W rywalizacji mogą brać udział osoby od 16 roku życia.

Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. W ruchu trzeźwościowym działał do śmierci, jako opiekun duchowy wielu klubów abstynenckich. Od wielu lat był zaangażowany w niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, podejmując przy tym współpracę z wieloma instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi i innymi podmiotami świadczącymi pracę na rzecz rodziny. W każdy poniedziałek prowadził poradnictwo przeciwalkoholowe i rodzinne w parafii: Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, Klub Abstynentów "Piątka” oraz MOSiR Piekary.

Subskrybuj piekary.info

google news icon