III Piekarski Bieg Trzeźwości i Marsz Nordic Walking w Piekarach Śląskich już 12 czerwca. Zapisy trwają

Za nieco ponad tydzień, w sobotę 12 czerwca 2021 r. odbędzie się III Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking im. ks. Bronisława Gawrona.

Bieganie

III Piekarski Bieg Trzeźwości rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3. Uczestnicy rywalizacji będą mieć do pokonania dystans ok 3,5 km. Trasa biegu przebiegać będzie w lesie Dioblina.

Podczas biegu nie będzie podziału na kategorie wiekowe, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a trzech najlepszych uczestników oraz trzy najlepsze uczestniczki zarówno rywalizacji biegowej, jak i marszu Nordic Walking, otrzymają pamiątkowe puchary.

Obowiązuje limit uczestników, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 32 768-10-10.

Zapisy przyjmowane są do środy 9 czerwca 2021 r. Jest możliwość wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu uczestników. Po 9 czerwca nie będzie już możliwości zapisania się do biegu oraz do marszu. Nie obowiązuje opłata startowa. W rywalizacji mogą brać udział osoby od 16 roku życia.

Ksiądz Bronisław Gawron był jednym z założycieli Piekarskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Klubu Abstynenta Piątka w Piekarach Śląskich. W ruchu trzeźwościowym działał do śmierci, jako opiekun duchowy wielu klubów abstynenckich. Od wielu lat był zaangażowany w niesienie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, podejmując przy tym współpracę z wieloma instytucjami społecznymi, kulturalnymi, kościelnymi i innymi podmiotami świadczącymi pracę na rzecz rodziny. W każdy poniedziałek prowadził poradnictwo przeciwalkoholowe i rodzinne w parafii: Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Śląskich.

Organizatorami biegu są Miasto Piekary Śląskie, Klub Abstynentów "Piątka” oraz MOSiR Piekary.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Biegowe zawody Brzeziny

II Biegowe Grand Prix w Brzezinach Śląskich

Zawody biegowe piekary

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix wystartowała

Hulajnogi Piekary

Od października dostępne będą hulajnogi elektryczne

Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking

IV Piekarski Bieg Trzeźwości oraz Marsz Nordic Walking

Liga podnoszenia ciązarów piekary

Siłacze zmierzą się podczas zawodów podnoszenia ciężarów

Turniej eliminacyjny, Ruda Śląska

Wielki finał turnieju młodzików w piłce nożnej

Bieg

Biegowe rywalizacje w naszym mieście