II edycja Marszłkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpoczęte

Właśnie ruszyło głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 23 września. Można wspierać projekty, które będą realizowane na terenie naszego miasta.

Bo marszalkowski glosowanie

Jak zapowiada Urząd Marszałkowski, ogłoszenie wyników nastąpi do 16 października 2020 r. Głosowanie będzie odbywać się elektronicznie za pośrednictwem aplikacji, która jest dostępna na stronie bo.slaskie.pl

Piekary Śląskie mają szanse dzięki Marszałkowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu zrealizować projekty w mieście. Ważne są przede wszystkim głosy. Będą o nie walczyć 22 projekty opiewające na łączną kwotę blisko 11 mln zł. Decydują mieszkańcy. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl.

Projekty w Piekarach Śląskich:

  • Noc Perseidów pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich,
  • Siatkarskie mistrzostwa miast na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze,
  • Kultura PLUS w Spółdzielczym Domu Kultury,
  • Chorzowski Brass Band po Ślonsku rajzuje i w kożdym mieście koncertuje (koncerty również w Piekarach Śląskich),
  • Rozwój sportów wodnych w podregionie nr 5.

Subskrybuj piekary.info

google news icon