II Biegowe Grand Prix w Brzezinach. Na starcie także Sława Umińska-Duraj

W Brzezinach Śląskich odbyła się II edycja Biegowego Grand Prix. Najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans dwustu metrów. Pozostali biegacze zmierzyli się na długości 3,5 km. Na starcie stanęła także Sława Umińska-Duraj.

W niedzielę, 8. maja w Brzezinach Śląskich odbyła się II edycja Biegowego Grand Prix. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 200 metrów, a główny bieg przebiegał na trasie 3,5 km. Na starcie znalazła się Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii.

W rywalizacji wzięło udział 208 zawodniczek i zawodników. Podzieleni zostali na 23 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów odbył się również marsz Nordic Walking.

Prezydent na starcie i przy wręczeniu medalów

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj oraz radni Łukasz Ściebiorowski i Tadeusz Wieczorek. Kolejna edycja odbędzie się 19 czerwca w Dąbrówce Wielkiej. Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2022 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Kolejne zmagania w ramach Biegowego Grand Prix odbędą się:

  • III edycja GP Dąbrówka Wielka - 19 czerwca,
  • IV edycja GP Kopiec Wyzwolenia - 18 września,
  • V edycja finał stadion MOSiR - 9 października.

Źródło: UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon