Hulajnogi elektryczne w Piekarach Śląskich? Trwają rozmowy urzędu miasta z firmą zewnętrzną

Na stronie zastępcy prezydenta miasta pojawił się pomysł wprowadzenia do miasta hulajnóg elektrycznych. Według pierwotnego pomysłu całe Piekary Śląskie zostałyby objęte strefą jazdy. Jak wyjaśnia Krzysztof Turzański trwają rozmowy z firmą, która wynajęłaby miastu hulajnogi.

tier.pl
Hulajnogi tier

- Rozpoczęliśmy rozmowy z jedną z firm zajmujących się wynajmem hulajnóg elektrycznych w miastach. Chcielibyśmy, aby objąć strefą jazdy całe miasto, z możliwością swobodnego parkowania w wybranych przez siebie miejscach - informuje Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

W trakcie opracowywania jest lista miejsc, gdzie mogłyby się znajdować parkingi, na które odstawiane będą hulajnogi. Urzędnicy chcą, by mimo wszystko pojazdy były odstawiane w konkretnych miejscach, tak by hulajnogi nie były "porozrzucane" na terenie całego miasta.

Hulajnogi firmy Tier w Piekarach?

Jak wyjaśnia nam rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Piekarach, urzędnicy chcieliby poznać zdanie mieszkańców na ten temat, dlatego opublikowali w internecie "mini sondę". Jak zdradza nam Wojciech Maćkowski, hulajnogi na terenie miasta mogłyby pojawić się jeszcze w tym roku.

Wiadomo, że byłyby to pojazdy firmy Tier, które do tej pory pojawiły się w 22 miastach, w tym m. in. w: Tychach oraz Jaworznie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon